Pašvaldība Caurlaides
Jaunā caurlaižu sistēma pašvaldības budžetā ienes par 35% vairāk līdzekļu nekā pērn

Šogad, sākoties iebraukšanas nodevas maksas periodam Jūrmalas īpaša režīma zonā, pašvaldības budžetā ienākumi no nodevas maksas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, palielinājušies par 35%. 

Noformēto ilgtermiņa caurlaižu skaits divkāršojies – no 20 tūkstošiem pērn līdz gandrīz 40 tūkstošiem šogad.

Arī vienreizējās iebraukšanas caurlaides transportlīdzekļu vadītāji pērk apzinīgāk. Pagājušā gada aprīlī nopirkts 101 tūkstotis, šogad – 127 tūkstoši vienreizējo iebraukšanas caurlaižu.

Jau ziņots, ka šogad modernizēts caurlaižu izsniegšanas process un uzlabota kontrole, kā arī pieteikšanās ilgtermiņa caurlaidēm un to saņemšana ir vienkāršāka un ērtāka. Ilgtermiņa caurlaides var iegādāties un noformēt elektroniski internetā – www.epakalpojumi.jurmala.lv. Iebraukšanas caurlaižu kontroles kārtība notiek, izmantojot fotofiksācijas ierīces, kuras fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numurus. Pašvaldība tos salīdzina ar reģistrēto caurlaižu datubāzi. Pašvaldības policijai ir informācija par tām automašīnām, kuras iebraukušas pilsētā bez caurlaides. Par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā bez caurlaides paredzēts administratīvais sods 50 eiro apmērā par katru iebraukšanas reizi.

Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns skaidro, ka līdz ar jaunās sistēmas ieviešanu samazinājies to transportlīdzekļu skaits, kas iebrauc Jūrmalā bez caurlaides. Patlaban tikai aptuveni 5% transportlīdzekļu iebraukuši bez caurlaides iegādes. Tomēr V. Kivkucāns vērš uzmanību uz jauno sodu piemērošanas kārtību un to, ka sods attālināti tiek piemērots par katru pārkāpumu: “Pašvaldības policija pārkāpējiem nosūta uzaicinājumus ierasties administratīvo pārkāpumu protokolu sastādīšanai. Ir gadījumi, kad fotofiksācijas ierīces piefiksējušas transportlīdzekļus, kuri bez caurlaides pilsētā iebraukuši vairākas reizes. Fiksēts arī savdabīgs “rekords” – kāds autovadītājs pamanījies iebraukt bez caurlaides 31 reizi. Par katru šādu pārkāpumu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un piemērots naudassods 50 eiro apmērā. Faktiski sods par pārkāpumu ir neizbēgams. Un tiem pieciem procentiem autovadītāju, kas joprojām domā, ka “policija neapturēja, iebraucu, ieekonomēju 2 eiro”, nāksies piedzīvot nepatīkamu pārsteigumu, kad tiks piemērots 25 reizes lielāks naudassods. Vēršu uzmanību, ka uzsākt administratīvo lietu par šāda veida pārkāpumiem var sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas brīža – attiecīgi, ja par iebraukšanu pilsētā bez caurlaides sods nav saņemts nedēļas vai mēneša laikā, tas nenozīmē, ka pārkāpums nav piefiksēts.”

Vēršam uzmanību jūrmalniekiem, ka gadījumā, ja mainās transportlīdzekļa reģistrācijas dati (piemēram, iegādāts jauns transportlīdzeklis), lai aktualizētu informāciju par automātiski piešķirtajām caurlaidēm, jāautorizējas portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv un jāpārbauda aktuālie dati.

Plašāk par caurlaidēm un to noformēšanas kārtību var uzzināt, zvanot pašvaldības Nodokļu nodaļai, tālr.: 67093909, 67093895, 67093958, 67093973, 6709891.