Sports un aktīvā atpūta
Vizuālis

Starptautiskā volejbola federācija un ’’Volleyball World’’ ir publiskojušas spēļu grafiku pasaules tūres posma pludmales volejbolā "Elite 16" turnīriem, kas norisināsies Jūrmalā, Majoru pludmalē, no 1. līdz 5. jūnijam. Latviju ’’Elite 16’’ turnīros pret pasaules spožajām pludmales volejbola zvaigznēm pārstāvēs sešas komandas, starp tām arī jūrmalnieku komandas – Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš un Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka.

2. jūnijā plkst. 9.00 vīriešu sacensībās pamatturnīru centrālajā laukumā atklās divu pasaules grandu spēle: šī brīža pasaules pirmais numurs, Tokijas olimpisko spēļu bronzas medaļnieki Šerifs Junuse un Ahmeds Tidžans no Kataras, kas tiksies ar leģendāro Alisonu Seruti un Gustavu Karvaljaesu no Brazīlijas.

“Pirms astoņiem gadiem rīkojām pirmo starptautisko, Eiropas līmeņa, volejbola turnīru Jūrmalā, un ik gadu Jūrmalas smiltīs uzņēmām arvien lielākas volejbola sacensības. Jūnija sākumā Majoros varēsim vērot  pasaules augstākā līmeņa turnīru un Majoru pludmales smiltīs spīdēs pasaules labākās pludmales volejbola zvaigznes, starp tām – arī mūsu jūrmalnieki, par ko liels lepnums,” saka Gatis Truksnis, Jūrmalas domes priekšsēdētājs. “Visi laipni aicināti uz Jūrmalu jūnija sākumā izbaudīt lielāko pludmales volejbola notikumu!”

Pirmā Latvijas komandas spēle norisināsies sieviešu kategorijā, kur latvietēm 2. jūnijā plkst. 14.00 būs jāsacenšas ar amerikānietēm Sāru Hjūzu (Sara Hughes) un Kelliju Kolinski (Kelley Kolinske). Sarakstā vēl nav norādīti Latvijas jauno volejbolistu vārdi, jo spēlētājas tiks noteiktas vietējās atlases sacensībās 15. maijā.

Latviešu dāmu duetam Anastasijai Kravčenokai un Tīnai Graudiņai būs jāsacenšas ar divām spēcīgākajām Brazīlijas sieviešu komandām. 2. jūnijā plkst. 20.00 sieviešu duetam Anastasijai Kravčenokai un Tīnai Graudiņai būs pirmā spēle pret Brazīlijas komandu. Latvietes pirmajā spēlē sacentīsies ar titulēto Pasaules čempioni un Olimpisko vicečempioni Barbaru Seiksasu (Barbara Seixas) un Kerolu Salgado (Carol Salgado), kuras tikko uzvarēja ’’Dohas Challenge’’ sērijas turnīrā. 3. jūnijā plkst. 14.00 Kravčenoka un Graudiņa sacentīsies ar vienām no pasaules līderēm pludmales volejbolā un pārliecinošām pretendentēm uz zeltu Pasaules čempionātā brazīlietēm Eduardu ‘Duda’ Santos Lisboa (Eduarda ‘Duda’ Santos Lisboa) un Anu Patrīciju Silvu Ramosu (Ana Patricia Silva Ramos).

“Esmu ļoti priecīgi pacilāta, ka mums daudz sanāks spēlēt ar brazīlieti Dudu. Arī Ostrovas sacensībās esam ar viņu vienā grupā,” komentē latviešu pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.

“Viennozīmīgi mums ir ļoti spēcīga konkurence šajā turnīrā, kā nekā tā ir ’’Elite 16’’. Es jūtos patīkami saviļņota spēlēt pret vienām no pasaules spēcīgākajām un augsti novērtētākajām komandām. Noteikti skatītājiem būs tikpat interesanti vērot šo spēli, kā mums – spēlēt,” saka latviešu pludmales volejboliste Anastasija Kravčenoka.

3. jūnijā plkst. 20.00 trīskārtējā olimpiete, brazīliete Talita Antunes un brazīliete Rebeka Kavalkanti (Rebecca Cavalcanti) sacentīsies ar latviešu dāmu komandu, kura vēl tiks noteikta vietējās atlases sacensībās 15. maijā.

Vīriešu kategorijā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš spēlēs vienā grupā ar labākajām Polijas un Čehijas vīriešu komandām. Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pirmā spēle notiks 2. jūnijā plkst. 19.00. Abi latvieši sacentīsies ar Čehijas vīriešu komandu - Ondžeju Perusiču (Ondrej Perusic) un Deividu Šveineru (David Schweiner). Toties 3. jūnijā plkst. 19.00 skatītāji varēs vērot Samoilova un Šmēdiņa cīņu pret Polijas vīru komandu - Bartošu Lošiaku (Bartosz Losiak) and Mihalu Brilu (Michal Bryl).

Abām Latvijas komandām mērķis ir iekļūt starp divām labākajām savas grupas komandām, kas turpinās cīņu izslēgšanas spēlēs. Spēļu kalendārs veidots tā, lai Latvijas līdzjutēji varētu sekot līdzi abām vadošajām Latvijas komandām 2.un 3. jūnija vakara sesijās centrālajā laukumā. Arī labāko igauņu pludmales volejbola pāri - Nolvaks un Tisārs - un mūsu jaunās pludmales volejbolistes, kas tiks noteiktas vietējās atlases sacensībās, cīnīsies centrālajā laukumā.

Sezonas trešais “Elite 16” posms no 1. līdz 5. jūnijam notiks Jūrmalā, bet pirms tam maija beigās pludmales volejbolisti spēkosies Čehijas pilsētā Ostravā.

Biļetes uz pasaules tūres posmu pludmales volejbolā "Elite 16" iespējams iegādāties ŠEIT

  • Līdz 31. maijam ar Jūrmalas iedzīvotāja karti biļešu iegādei tiek piemērota 20% atlaide. Lai saņemtu atlaidi, biļetes cenas laukā jāizvēlas Jūrmalas iedzīvotāja kartes atlaide, pie ieejas kopā ar biļeti būs jāuzrāda arī iedzīvotāja karte. Ar Jūrmalas iedzīvotāja kartes atlaidi var iegādāties vienu biļeti.  
  • Kopā ar vecākiem bērni līdz 6 (ieskaitot) gadiem var apmeklēt pasākumu bez maksas, ja tie neaizņem atsevišķu sēdvietu. 
  • Bērniem līdz 13 gadiem ir pieejamas biļetes ar 30% atlaidi. Pie ieejas būs jāuzrāda dokumentu, kas apliecina bērnu vecumu.

Par turpmāko turnīra norisi – aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai sociālo tīklu lapās un mājas lapā https://beachvolley.jurmala.lv/.

Vairāk informācijas par turnīru: en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour-2022