Sabiedrība
Tīra sniegu

Ielu tīrīšana un kaisīšana prioritāri tiek veikta maģistrālās ielās, pakāpeniski – atbilstoši noteiktajām ielu uzturēšanas klasēm – arī pārējās ielas.

Ielu un ceļu uzturēšana

Ielu tīrīšana maģistrālajās ielās, kur ir intensīva satiksme, un ielās, kur kursē sabiedriskais transports, tiek veikta nepārtraukti, ielu uzturēšanas dienesti seko līdzi laikapstākļiem visu diennakti. Maģistrālajām ielām un tiltiem no sniega pilnībā ir jābūt attīrītiem trīs stundu laikā pēc snigšanas beigām.

Paralēli tiek tīrītas ielas ar lielāku gājēju plūsmu – Jomas iela, Jūras iela, Raiņa iela, daļa Turaidas ielas un Nometņu ielas, kā arī iekšpagalmi pie daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām pašvaldībai piederošajās teritorijās.

 Ielas visā pilsētas garumā tiek tīrītas pakāpeniski – atbilstoši noteiktajam ielu un autoceļu klašu sarakstam ikdienas uzturēšanai (ielu saraksts – sadaļā “Mājoklis”).  

Ielu uzturēšanas darbus Jūrmalas pilsētā veic SIA “Clean R” un SIA “JLD”. Ziemas dienesta diennakts dežūrtālrunis 28628333.

Ietves un piebraucamie ceļi

Nekustamo īpašumu īpašniekiem nekustamajā īpašumā un īpašumam piegulošajā teritorijā ir pienākums ziemas sezonā:

  • tīrīt piebrauktuves un piebraucamos ceļus un kaisīt ar pretslīdes materiālu, nepieļaujot, ka uz tiem veidojas sniega kupenas un apledojums;
  • katru dienu līdz plkst. 8.00 notīrīt sniegu un ledu uz ietvēm un publiskai lietošanai ierīkotajiem pagalma gājēju celiņiem, nokaisīt tos ar pretslīdes materiāliem, lai neveidotos sniega kupenas un ledus (izņemot maģistrālās ielas, kur ietvju tīrīšanu nodrošina pašvaldība).

Pašvaldība nodrošina ietvju tīrīšanu šādās maģistrālās ielās: Pērkona iela, Rīgas iela, Meža prospekts, Bulduru prospekts, Aizkraukles iela, Rembates iela, Raunas iela, Ikšķiles iela, Dzintaru prospekts, Lienes iela, Jomas iela, Jūras iela, Ērgļu iela, Zigfrīda Meierovica prospekts, Dubultu prospekts, Strēlnieku prospekts, Raiņa iela, Nometņu iela, Tallinas iela, Mellužu prospekts, Asaru prospekts, Talsu šoseja, Kolkas iela, Turaidas iela posmā no izejas pludmalē līdz dzelzceļa līnijai, Skolas iela, Ventspils šoseja, Slokas iela, Piekrastes iela, Mežmalas iela, Tukuma iela, Emīla Dārziņa iela, Vienības prospekts, Lielais prospekts, Vikingu iela, Lašu iela, Babītes iela, Viestura iela posmā no Ganību ceļa līdz Vienības prospektam, Jaunķemeru ceļš, Tūristu iela.

Pienākumi un atbildība par teritorijas uzturēšanu ir noteikta 2021. gada 25. februāra Jūrmalas pilsētas teritorijas kopšanas saistošajos noteikumos Nr. 17 "Jūrmalas valstspilsētas teritorijas kopšanas saistošie noteikumi". Par noteikto prasību neievērošanu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu.