Kultūra un izklaide
Konkursa finālisti

Šogad vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē izskanēs 40. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa Baltijas atlases kārta un arī konkursa fināls.

Šāda līmeņa konkursa norise Latvijā paver plašas karjeras iespējas Latvijas jaunajiem māksliniekiem un ir iespēja Latvijas publikai pirmajai dzirdēt un novērtēt pasaules uzlecošās opermūzikas zvaigznes.

Ceturtdien, 21. aprīlī, plkst. 17.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē norisināsies 40. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa reģionālā atlases kārta, kurā tradicionāli piedalīsies jaunie un talantīgie operdziedātāji no Baltijas valstīm.

Konkursa atlasi klausītāji varēs apmeklēt bez maksas – ar ielūgumiem, kurus iepriekš iespējams saņemt “Biļešu paradīzes” un Dzintaru koncertzāles kasē.

Konkursa Baltijas atlases tūres žūrijā strādās Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš un diriģents Ilmārs Lapiņš.

40. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa zīmīgajā jubilejas gadā tā fināli, no 4. līdz 11. jūnijam, jau otro reizi konkursa vēsturē, notiks Dzintaru koncertzālē Jūrmalā.

Konkursa rīkotāji Izabella Gabora (Isabella Gabor) un Holgers Bleks (Holger Bleck) ir gandarīti par iespēju šā gada konkursa finālu rīkot Jūrmalā un vēlreiz strādāt kopā ar Dzintaru koncertzāles komandu. “Mums ir patīkamas atmiņas par 2018. gada fināliem, viesmīlību un izcilo organizāciju,” norāda konkursa rīkotāji.

Belvederes konkurss jaunajiem dziedātājiem ir unikāla iespēja savu talantu atklāt pasaulē atzītiem operas ekspertiem – konkursa fināla kārtu žūrijā būs nozīmīgu opernamu pārstāvji, kā arī mākslinieciskie un dziedātāju atlases direktori. Finālu kārtas koncertus ik gadu apmeklē arī daudzi aģenti un starptautisko opernamu un koncertzāļu pārstāvji.

Tāpat kā iepriekšējos gados, konkursā tiks pasniegtas trīs galvenās balvas, viena skatītāju balva un starptautiskā plašsaziņas līdzekļu žūrijas balva.

Prestižais Vīnes kameroperas dibinātāja Hansa Gabora vārdā nosauktais konkurss ir izšķirošs notikums daudzu jauno dziedātāju karjerā, jo, piedaloties konkursā, solisti iegūst ne tikai naudas balvas, bet arī pastāvīgus sadarbības piedāvājumus. Jau 40 gadus konkurss jaunajiem vokālistiem ver durvis uz pasaules prestižākajām operas skatuvēm. Iepriekšējo konkursu dalībnieku un laureātu vidū ir šodien labi zināmas operas zvaigznes – Elīna Garanča, Andžela Georgiū (Angela Gheorghiu), Marina Meščerjakova (Marina Mescheriakova), Ildiko Raimondi (Ildikó Raimondi), Irina Samoilova (Irina Samoilova) un Staņislavs Švecs (Stanislav Schwez).

Vīnes kameroperas dibinātāja un ilggadējā vadītāja Hansa Gabora vārdā nosauktais Belvederes jauno operas solistu konkurss pirmo reizi norisinājās 1982. gadā Vīnē. Ņemot vērā interesi par konkursu un lielo dalībnieku skaitu, kopš 1992. gada dažādās pasaules pilsētās tiek organizētas reģionālās konkursa atlases kārtas.

Jūrmalā Belvederes konkursa Baltijas reģionālās atlases kārtas norisinās kopš 2005. gada. Savukārt 2018. gadā Jūrmalā – Dzintaru koncertzālē – norisinājās pirmais konkursa fināls.

Konkursa norisi atbalsta Jūrmalas valstspilsēta.