Kultūra un izklaide
Kamerorķestris "Kijivas solisti"

Koncertā, kas 18. aprīlī plkst. 17.00 norisināsies Dzintaru koncertzālē, apvienībai ‘‘Trio Palladio’’ un klarnetistam Antonam Dresleram pievienosies kamerorķestris “Kijivas solisti’’.

Koncerta īpašo viesu – “Kijivas solisti" – sniegumā izskanēs Valentīna Silvestrova opuss “Klusā mūzika‘‘. Orķestrim ir svarīgi, jo īpaši šajā laikā, nest pasaulē mūsdienu ukraiņu komponistu skaņdarbus. Kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs Anatolijs Vasiļkovskis pauž: “Mēs spēlējam mieram. Ir grūti izteikt savas emocijas vārdos… Mūsu darbs šobrīd ir grūts, bet mēs spēlējam. Mūzika mums palīdz šajā situācijā, un mūsu pienākums ir runāt par Ukrainu caur mūziku.”

“Trio Palladio” un Antona Dreslera koncertprogrammā iekļauts leģendārais kamermūzikas šedevrs, Olivjē Mesiāna ‘‘Kvartets laika galam’’, kas tapis skarbā Otrā pasaules kara laikā, komponistam atrodoties ieslodzījumā, bet vēsta par dzīvi, kas seko pēc pastardienas.

Par māksliniekiem

Ukrainas nacionālais kamerorķestris “Kijivas solisti“ ir izcilā ukraiņu vijolnieka un skolotāja Bogodara Kotoroviča sapņa realizācija. Ne velti orķestra nosaukumā ir minēts vārds “solisti“, jo orķestri veido slaveni Ukrainas mūziķi, no kuriem lielākā daļa ir nacionālu un starptautisku konkursu laureāti.

“Kijivas solisti” ir saņēmuši vairākas atzinības par ukraiņu kultūras pārstāvēšanu un popularizēšanu pasaulē. Viņu programmās bieži dzirdami  Miroslavs Skoriks, Jevgeņijs Stankovičs, Valentīns Silvestrovs un citi ukraiņu komponisti.

Visi apvienības ‘‘Trio Palladio’’ solisti – pianists Reinis Zariņš, vijolniece Eva Bindere un čelliste Kristīne Blaumane – ir Lielās mūzikas balvas laureāti, zvaigznes, kas spoži mirdz katra pati par sevi un kopā veido augsta līmeņa atskaņotājmākslas vienību. Viņu sniegumu raksturo konceptuālas programmas, dziļi pārdomātas interpretācijas un īpaša, intuitīva savstarpēja saprašanās, kas jūtama trio saspēlē.

Savukārt viesmākslinieks, klarnetists Antons Dreslers, kurš pievienojies kopīgā koncertā, ir kaismīgs kamermūziķis, dibinājis ansambli “Kaleido Ensemble”, uzstājies ar tādiem mūziķiem kā Miša Maiskis, Julians Rahlins, Itamars Golans un citiem labi zināmiem solistiem.

Koncertu atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti - 20% atlaide.