Uzņēmējdarbība
Granta diplomi

Jūrmalas uzņēmumiem SIA „VetCyto”, kas specializējas veterinārās citoloģiskās diagnostikā, un Ķemeru dūņas”, kas ražo dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus, grantu programmā „(ie)dvesma” piešķirts mērķfinansējums biznesa attīstīšanai.

Grantu programmu īsteno SEB banka kopā ar Jūrmalas valstspilsētas un citām Pierīgas pašvaldībām, piešķirot mērķfinansējumu savā pašvaldībā reģistrētā uzņēmuma labākajai biznesa idejai.

Veterinārā citoloģiskā diagnostika  – vienīgie Latvijā

Grantu 8000 eiro apjomā piešķīra uzņēmumam SIA „VetCyto”, kas ir Latvijā vienīgais uzņēmums, kas specializējas veterinārās citoloģiskās diagnostikas nodrošināšanā Baltijas valstu veterinārajām klīnikām. Uzņēmuma komandu veido veterinārārste Dr. med. vet. Inese Bērziņa un Atis Rektiņš.

VetCyto
SEB bankas grants piešķirts SIA „VetCyto”. Balvu saņem uzņēmuma pārstāvis Atis Rektiņš.

“Veterinārārsts klīnikā, izmeklējot dzīvnieku, iegūst viņa šūnu paraugus, ko mikroskopiski izmeklējot “VetCyto”, tiek noteikta diagnoze un ieteiktas labākās ārstēšanas metodes. Citoloģija ir ātra, salīdzinoši lēta un dzīvniekam nesāpīga diagnostikas metode. Ar tās palīdzību  iespējams atšķirt dažādus audzējus, iekaisumu, var redzēt arī infekcijas slimību ierosinātājus,” stāsta uzņēmuma vadītāja – veterinārmedicīnas doktore Inese Bērziņa.   

“VetCyto” piešķirto grantu izmantos uzņēmuma mājaslapas pārveidošanai, lai pieteikšanos izmeklējumam lietotājiem padarītu ērtāku, uzlabotu datu automātisko apstrādi un izveidotu kontus sociālajos tīklos.

Kosmētika no Ķemeru dabas resursiem

Grantu 8790 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam SIA Ķemeru dūņas” bioaktīvu, dabīgu ķermeņa kopšanas līdzekļu ražošanas attīstīšanai. Zīmola “Kemmern” produktu galvenā sastāvdaļa ir Jaunķemeru dziednieciskās dūņas un sērūdeņraža minerālūdens, kas iegūti Ķemeru Nacionālā parka teritorijā. Ķemeru dūņas un minerālūdens tiek integrēts uzņēmuma ražotajos produktos – no klasiskām ziepēm līdz zinātniski izpētītai sejas kopšanas līnijai.

Kemmern
Mairita Čuda (no kreisās) un Kristīne Parasiga-Parasiņa ražo dabīgus ķermeņa kopšanas līdzekļus ar zīmolu “Kemmern”. Viņu produkcija programmā „(ie)dvesma” novērtēta ar grantu.

Uzņēmuma komandā ir divas jūrmalnieces – Mairita Čuda un Kristīne Parasiga-Parasiņa, kas apvienojušas savus spēkus un zināšanas, lai atjaunotu sen piemirstu, ārstniecisku un viegli pieejamu dabas resursu ar zīmolu “Kemmern”.

Uzņēmuma ražoto ķermeņa kopšanas līdzekļu sastāvā ir vietējie, Ķemeru dabas produkti, un tas ir neizsmeļams resurss. Produkcijai izvēlētais atpazīstamais, ar kūrorta ārstniecību saistītais Ķemeru zīmols var nest Jūrmalas vārdu ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Uzņēmums plāno attīstīt ražošanas procesu, iegādāties papildu iekārtas, izveidot jaunas darba vietas, kam arī tiks izlietots piešķirtais grants.

Atbalsta perspektīvākās biznesa idejas

Grantu programmu „(ie)dvesma” īsteno SEB bankas kopā ar Pierīgas novadu pašvaldībām – Jūrmalas valstspilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ogres, Siguldas un Ropažu novadu. Jauno uzņēmēju atbalsta programmas mērķis ir sekmēt uzņēmējdarbības attīstību. Saņemtos granta līdzekļus var izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei.

Šogad grantu saņemšanai bija iesniegti 65 pieteikumi, no tiem atbalstītas desmit perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems finansiālu atbalstu.

Visvairāk jaunu ideju iesniegts tūrisma un aktīvās atpūtas jomā, kā arī saistībā ar veselīgu pārtikas produktu ražošanu un ilgtspējīgu, dabai draudzīgu dzīvesveidu. Aktualitāti saglabā arī biznesa idejas, kas saistītas ar apģērbu, aksesuāru un mēbeļu ražošanu, e-platformu un lietotņu izstrādi, kā arī izglītības, apmācību un veselības pakalpojumu sniegšanu.