Atbalsts Ukrainai Pašvaldība
Jūrmalas domē viesojas Ukrainas vēstnieks Oleksandrs Miščenko

Ceturtdien, 12.maijā, darba vizītē Jūrmalu apmeklēja V.E. Ukrainas vēstnieks Oleksandrs Miščenko un tikās ar Jūrmalas domes priekšsēdētāju Gati Truksni.

Vēstnieks pateicās par Ukrainai sniegto atbalstu. “Šobrīd Ukrainai jebkura veida atbalsts, jebkāda palīdzība ir ļoti svarīga, un tās vērtība ir milzīga. Un Latvija šajā ziņā izceļas visas pasaules mērogā,” sacīja vēstnieks Oleksandrs Miščenko.

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis savukārt pauda, ka Ukrainas tautas spēks, neatlaidība un cīņasspars karā, aizstāvot savas valsts brīvību un neatkarību, ir apbrīnojama varonība. “Ik dienas sekojam līdzi kara šausminošajiem notikumiem, sniedzam atbalstu Ukrainas cilvēkiem, kuri raduši patvērumu Jūrmalā,” sacīja Truksnis.

Vizītes laikā vēstnieks un Jūrmalas domes pārstāvji apmeklēja Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA), kur tikās ar kara bēgļiem no Ukrainas, kuri raduši patvērumu Jūrmalā. Delegācija apmeklēja arī pašvaldības izveidoto Ukrainas bērnu pirmsskolas izglītības iestādes grupiņu, kurā mācās 13 bērni un ar bērniem strādā pedagoģes no Ukrainas.

Šobrīd, uz 12.maiju, Jūrmalas pašvaldībā kopumā ir reģistrēti vairāk kā 1000 Ukrainas kara bēgļi, Jūrmala ir viena no pašvaldībām, kur uzņemts lielākais bēgļu skaits.

Ukrainas kara bēgļiem pašvaldībā tiek nodrošināti visi valsts noteiktie pabalsti un pakalpojumi, tostarp sociālie pakalpojumi,  izglītības iespējas un  iespēju robežās – darba iespējas, bet Jūrmalā deklarētajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem – visi pašvaldības sniegtie pakalpojumi līdzvērtīgā apmērā, kādus saņem jūrmalnieki.

Jūrmalas pašvaldība ir atbalstījusi Ukrainu arī ar ziedojumiem: ziedojusi 59 982,12 eiro Ļvivas slimnīcas bērnu nodaļai tai nepieciešamo medicīnas iekārtu iegādei, kā arī piešķīrusi ziedojumu 20 tūkstošu eiro apmērā Kijivas kara hospitālim no pašvaldības kapitālsabiedrības “Jūrmalas slimnīca” budžeta līdzekļiem.

Jūrmalā Ukrainas cilvēkiem pieejamas bezmaksas nodarbības: https://www.jurmala.lv/lv/jaunums/bezmaksas-nodarbibas-ukrainas-kara-begliem-gromadyanam-ukraini-bezkoshtovno

Drīzumā Jūrmalas Mūzikas vidusskolā darbu uzsāks radošā telpa, kurā bēgļu ģimeņu bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 17 gadiem varēs apgūt dažādu mūzikas instrumentu spēli un dziedāšanu, iegūt pamata zināšanas mūzikas teorijā, kā arī apgūt latviešu valodas pamatus.

 

Darba vizītē Jūrmalu apmeklē Ukrainas vēstnieks