Kultūra un izklaide
Afiša

Bulduru Izstāžu namā 14. februārī plkst. 18.00 notiks vēsturisko izstādi “Bilderlingshof-Bilderiņi-Bulduri” pavadošs sarīkojums romantiskās noskaņās, kas veltīts jūrmalniecei, dzejniecei Katrīnai Reinovskai (1845–1923).

Kultūrizglītojošais vakars “Par dziesmām necienu virs zemes neko augstāku...” veltīts Katrīnai Reinovskai, kura ir pirmā latviešu dzejniece, kuras dzejoļi latviešu valodā izdoti drukātā grāmatā. Viņas dzejas grāmatiņa “Latvijas Jūrmalas puķītes” nāca klajā 1875. gadā, labu brīdi pirms savu darbu izdošanu grāmatās piedzīvoja Aspazija.

14. februāra sarīkojumā Bulduru Izstāžu namā par dzejnieces dzīvi pastāstīs Jūrmalas muzeja krājuma speciāliste, literatūrpētniece Līvija Baumane-Andrejevska, skanēs dzejoļi un muzikāli priekšnesumi aktiera Ģirta Alstera lasījumā.

Dzejniecei veltītais vakars ir viens no izstādes “Bilderlingshof-Bilderiņi-Bulduri” pavadošajiem sarīkojumiem, kas paplašina un bagātina skatījumu uz Bulduru apkārtnes vēsturi.

Katrīna Reinovska dzīvoja Ķinķu mājās Bulduros, viņas tēvs bija pagasta vecākais. Bulduros dzejniece nodzīvojusi visu mūžu, izņemot posmu, kad, gribēdama redzēt “svešas zemes”, pret mātes gribu devās uz Pēterpili (tagadējā Sanktpēterburga) 1869. gadā.  Katrīna bija izglītojusies pašmācības ceļā, interesējās par literatūru un teātri, dziedāja Bulduru pagasta korī.

Afiša