Sabiedrība
Vides objekts
Vides instalāciju barikāžu atcerei veidojušas Jūrmalas Valsts ģimnāzijas audzēknes Līva Londenberga un Estere Pētersone.

Rīgas nevardarbīgā aizstāvēšana un janvāra barikādes ir viens no spilgtākajiem Latvijas neatkarības atgūšanas laika notikumiem.

Šodien tas ir unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs un būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Piemiņas pasākums ar dziesmām un atmiņu stāstiem

1991. gada janvāra notikumus jūrmalnieki aicināti atcerēties 20. janvārī, kad no plkst. 17.00 pie Kauguru Kultūras nama norisināsies piemiņas pasākums. Pie ugunskura dzerot karstu tēju, kopā ar aktrisi Raimondu Vazdiku un žurnālisti Elitu Veidemani ieklausīsimies dziesmās, dzejā un atmiņu stāstos par  janvāra barikādēs piedzīvoto.

Janvāra notikumu interpretācija kino

Barikāžu atceres dienā plkst. 18.00 Kauguru kultūras namā tiks demonstrēta režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris”, kuras darbība notiek 1991. gada barikāžu laikā, un tās centrā ir 18 gadus veci jaunieši, kas tiek ierauti vēsturisko notikumu virpulī. Filma nav klasiski patriotisks stāsts, tā vēsta par jaunu cilvēku pieaugšanu un viņu iekšējām cīņām un sevis meklējumiem.

Ģimnāzijas audzēkņu veidota vides instalācija

Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 12.1 klases skolnieces Līva Londenberga un Estere Pētersone izveidojušas vides instalāciju ar nosaukumu “Gaisma pretī ļaunajam”. Instalācija veltīta 1991. gada barikāžu dienu atcerei.

“Toreiz Rīgā sabrauca cilvēki no visas Latvijas, cēla barikādes, jo ticēja latviešu tautas kopīgajam spēkam un lielajai vēlmei nosargāt Tēvzemi,” par sava darba ieceri stāsta tās autores.

“Mūsu instalācijā izmantoti dažādi materiāli, tāpat kā toreiz, ceļot barikādes, – koks, metāls, dzeloņdrātis... Un simbolisks radioaparāts, kas toreiz bija galvenais informācijas kanāls. Caurumi instalācijas pamatnē simbolizē lodes, apšaudi un bojā gājušos barikāžu aizstāvjus. Tomēr pāri visam ir gaisma – kā cerība, ticība uzvarai, neatkarībai.”

Vides instalācija pie Jūrmalas Valsts ģimnāzijas apskatāma līdz februāra vidum.