Kultūra un izklaide
I. Galante

No 18. līdz 21. augustam Jūrmalā norisināsies starptautiskais pasaules un klasiskās mūzikas festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Jau 16. reizi Dzintaru koncertzālē izskanēs aizraujoši džeza, fanka, rokenrola un klasiskās mūzikas ritmi.

Šā gada festivāls piedāvā īpašu programmu, kas katru koncerta dienu piepildīs ar spilgtām emocijām, enerģiju un smaidu.  Četrus vakarus Dzintaru koncertzālē skatītājus gaida tikšanās ar zināmiem māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus, sākot no aizraujošām Balkānu melodijām līdz pat muzikāliem humora šoviem un džezam.

18. augustā, festivāla atklāšanas koncertā, norisināsies muzikāls humora šovs “Igudesman & Joo” (Austrija) izpildījumā kopā ar  īpašu viesi no Izraēlas – virtuozo kontrabasistu un multitalantu Ādamu Benu Ezru (Adam Ben Ezra). Teatralizētais muzikālais šovs “Igudesman & Joо” ir saruna ar skatītājiem mūzikas un humora valodā. Aleksejs Igudesmans un Hjangs-Ki Džo ir iemantojuši absolūtu novatoru slavu klasiskās muzikālās komēdijas jomā, savukārt Ādams koncertus pārvērš par neaizmirstamiem šoviem, kuros kontrabass kļūst par universālu instrumentu un skan kā pilnvērtīgs orķestris.

19. augustā uzstāsies Shantel & The Bucovina Club Orkestar. Ukraiņu izcelsmes vācu mūziķis Stefans Hantels (Stefan Shantel) ir modes noteicējs Balkānu mūzikas žanrā. Katrā priekšnesumā skan uzmundrinoši Balkānu un čigānu motīvi, kas tiek izpildīti mūsdienīgā stilā. Hantelu dēvē par “ugunīgo huligānu”, “pašpasludināto disko partizānu” un “Balkānu deju zāļu karali”. Neviens no klausītājiem nepaliek vienaldzīgs mūziķu priekšnesumos, dejojošie ritmi spēj aizraut jebkuru klausītāju.

20. augustā gaidāmi divi koncerti. Mazajā zālē festivāla patronese un Latvijas publikas iemīļotā Inese Galante ir sagatavojusi unikālu koncertu “Viva mīlestība!”. Koncertu iedvesmojusi mākslinieces mīlestība pret Jūrmalu, publiku un mākslu. Galante uzstāsies kopā ar pianistu, starptautisko konkursu laureātu Andreju Osokinu. Vakara programmā iekļauti arī Ineses Galantes talantu konkursa uzvarētāju priekšnesumi – gan solo, gan sadarbībā ar izciliem mūziķiem talanti pārsteigs klausītājus ar savu meistarību.

Savukārt koncertzāles lielajā zālē uzstāsies grupa “Club des Belugas”, kas šoreiz Jūrmalā atgriežas ar jaunu solisti Annu Luku (Anna Luca) no Šveices. Muzikālā kolektīva “Club des Belugas” repertuārā apvienojas džezs, fanks, souls, brazīliešu ritmi, Eiropas lounge, electro-swing un drosmīgas improvizācijas. Mūzikas kritiķi Annas kompozīcijas ir salīdzinājuši ar mūsu laikmeta poētisko spoguli, viņas tekstos saskatot godīgumu un cerību.

Krāšņajam festivāla noslēguma koncertam 21. augustā ir sagatavots īpašs šovs – turneja pa leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku, kas Latvijā norisināsies pirmo reizi. “Piaf! The Show” sākotnēji tika sarīkots, lai atzīmētu leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas 100. jubileju, tomēr projekta grandiozie panākumi turpinās līdz pat šodienai. Dziedātāja un aktrise Natālija Lermita (Nathalie Lermitte), kura ir pasludināta par Edītes Piafas “likumīgo muzikālo mantinieci”, izpildīs ģeniālās franču mākslinieces hitus. Pirms koncerta ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus Natālijai Lermitai par projekta pirmsākumiem, tā ideju un dalībniekiem, kā arī par leģendārās franču dziedātājas Edītes Piafas dzīvi un mūziku.

Festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” koncertu biļetes ir pieejamas “Biļešu Paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī mājas lapā www.bilesuparadize.lv.

Festivāls norisinās ar  Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības atbalstu.