Kultūra un izklaide
Ķemeru parka atklāšana

Atjaunotajā Ķemeru kultūrvēsturiskajā parkā 13. un 14. augustā būs iespēja doties pastaigās vēsturiskā kūrorta noskaņās.

Parkā skanēs 30. gadu melodijas, uz Mīlestības saliņas varēs ielūkoties senās mīlestības vēstulēs, klausīties lasījumus un rakstīt vēstules. Ģimenes ar bērniem izklaidēs ielu teātris un izzinošas aktivitātes dabas iepazīšanai.

14. augustā brīvdabas tirdziņā varēs iegādāties našķus un amatnieku darinājumus.

No 13. augusta plkst. 17.00 apskatei būs atvērts arī atjaunotais Ķemeru ūdenstornis ar tajā izvietotajām ekspozīcijām. Turpmāk, no 16. augusta līdz 30. septembrim, Ķemeru ūdenstorņa  darba laiks – plkst. 10.00–18.00.

Ķemeru parka atklāšana

Iepriekš piesakoties, sestdien, 14. augustā, plkst. 11.00 parka apmeklētājiem būs iespēja gida pavadībā doties pusotru līdz divas stundas ilgā pastaigā “Ķemeri laika lokos” pa Ķemeru vēsturisko centru, nogaršot sērūdeni un klausīties stāstus par kūrorta dzīvi un cilvēkiem. Ekskursija latviešu valodā, bez maksas. Iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29126551 vai e-pastā owl95@inbox.lv.

Ekskursijas gida pavadībā turpmāk notiks katru sestdienu plkst. 11.00 latviešu valodā un plkst. 13.00 angļu/krievu valodā, dalība iepriekš jāpiesaka pa tālruni vai e-pastā. Dalības maksa – 5 eiro, bērniem līdz 12 gadu vecumam – bez maksas.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība 2021. augustā ir pabeigusi Ķemeru parka pārbūves un atjaunošanas darbus. Pārbūvēts un atjaunots parka pastaigu celiņu tīkls, tiltiņi pār Vēršupīti, parka paviljoni, nostiprināti Vēršupītes krasti, pārbūvētas un atjaunotas ielas, izbūvētas autostāvvietas un velonovietnes, ierīkots apgaismojums un videonovērošanas kameras apmeklētāju drošībai. Labiekārtoti parka apstādījumi – iestādīti koki un krāšņumaugi, apmeklētāju ērtībām parkā izvietoti soli.

Lūdzam apmeklētājus būt saudzīgiem, nebojāt parka labiekārtojumu un inventāru, neplūkt ziedus un krāšņumaugus, lai atjaunotais parks priecētu jūrmalniekus un viesus!

! Aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. 

Tiks fotografēts un filmēts. Materiāli tiks izmantoti publicitātei.

 

  • Ķemeru ūdenstorņa pārbūve īstenota ERAF projekta “Jaunu dabas un kultūras tūrisma pakalpojumu radīšana Rīgas jūras līča rietumu piekrastē” projekta Nr.5.5.1.0/17/I/010 ietvaros;
  • Ķemeru parka atjaunošana īstenota ERAF projekta “Ķemeru parka pārbūve un restaurācija” , projekta Nr. 5.6.2.0/18/I/008 ietvaros.
ERAF logo