Sabiedrība
caurlaide

No 1. aprīļa atsāksies periods, kad iebraukšanai Jūrmalas valstspilsētas īpaša režīma zonā  būs nepieciešamas caurlaides. Jūrmalas pašvaldība aicina transportlīdzekļu vadītājus, kuri plāno noformēt vai iegādāties ilgtermiņa caurlaides, neatlikt to uz pēdējo brīdi. Caurlaides septiņām, 30, 90 dienām vai visam periodam var noformēt portālā epakalpojumi.jurmala.lv.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka lielākā daļa transportlīdzekļu vadītāju par ilgtermiņa caurlaižu noformēšanu ar nodevas atbrīvojumu vai atvieglojumu atceras marta beigās. Jo savlaicīgāk pieteikums tiks iesniegts, jo ātrāk tas tiks izskatīts un caurlaide noformēta. Lai caurlaide būtu spēkā jau 1. aprīlī, pieteikums jāiesniedz līdz 26. martam un līdz 31. martam jāsamaksā nodeva vai maksas par pakalpojumu. Marta pēdējās dienās iesniegtos pieteikumus pašvaldība var nepaspēt izskatīt, tādēļ caurlaide 1. aprīlī var vēl nebūt spēkā.

Caurlaižu piešķiršanas kārtība un periods šogad nemainās

Caurlaides būs nepieciešamas no 1. aprīļa līdz 30. septembrim. Tāpat kā iepriekšējos gados caurlaides var iegādāties par pilnu maksu, kā arī noteiktajos gadījumos pieteikties caurlaidei ar nodevas atbrīvojumu vai nodevas atvieglojumu.

Kārtība, kādā jūrmalniekiem piešķir caurlaides, arī šogad paliek nemainīga. Bez pieteikuma un bez maksas tiks piešķirtas caurlaides Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) reģistrētajiem transportlīdzekļiem, kas ierakstīti īpašumā, valdījumā un turējumā:

  • fiziskām personām, kurām ir nekustamais īpašums vai ir deklarēta dzīvesvietas adrese Jūrmalā (jūrmalnieki);
  • juridiskām personām, kurām Jūrmalā ir reģistrēta juridiskā adrese.

Sākot ar 15. martu, automātiski reģistrēto caurlaidi aicinām ikvienu jūrmalnieku pārbaudīt. To varēs izdarīt, tīmekļvietnē www.jurmala.lv ievadot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru.


Ja transportlīdzeklis nav reģistrēts uz jūrmalnieka vārda

Pārējos gadījumos caurlaižu reģistrēšana notiek uz pieteikuma pamata, pēc nodevas vai maksas pakalpojuma apmaksas. Piemēram, ja jūrmalnieks lieto transportlīdzekli, kas CSDD reģistrēts uz citas personas vārda, sākotnēji jāpārliecinās, vai konkrētajā gadījumā pienākas nodevas atbrīvojums, tad jāiesniedz pieteikums un pēc pieteikuma apstiprināšanas jāveic maksājums (maksas pakalpojuma cena 3,40 EUR). Atgādinām, ka caurlaidi var noformēt vienam šādam lietošanā esošam transportlīdzeklim, ja:

  • tā ir jūrmalnieka darba mašīna, par kuru ir veikta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa samaksa

vai

  • CSDD uz jūrmalnieka vārda nav reģistrēti īpašumā, valdījumā vai turējumā esošie transportlīdzekļi un personai ir derīga vadītāja apliecība ar tiesībām vadīt atbilstošas kategorijas transportlīdzekli.

Arī jūrmalnieku ģimenes locekļiem ir iespējams noformēt caurlaides lētāk. Ja viens laulātais ir deklarējis dzīvesvietu Jūrmalā vai viņa īpašumā ir nekustamais īpašums Jūrmalā, otrs laulātais var noformēt caurlaidi ar nodevas atvieglojumu saviem īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem (nodevas maksa 10,70 EUR vienam transportlīdzeklim). Arī tad, ja vecākiem vai bērniem pieder nekustamais īpašums Jūrmalā, ģimenes loceklis var pieteikties caurlaidei ar nodevas atvieglojumu īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem (nodevas maksa šajā gadījumā 26,75 EUR vienam transportlīdzeklim).

Aicinām neatlikt pieteikumu iesniegšanu uz pēdējo brīdi. Jau šobrīd pieteikumu var iesniegt, autorizējoties portālā epakalpojumi.jurmala.lv.

Jāņem vērā, ka caurlaide ir spēkā tikai pēc maksājuma saņemšanas Jūrmalas valstspilsētas administrācijas kontā, tāpēc maksājumu veikšanai epakalpojumu portālā ir būtiskas priekšrocības – maksājums tiek apstrādāts automātiski un caurlaide ir derīga vidēji 30 minūšu laikā pēc maksājuma veikšanas (parasti tas aizņem tikai dažas minūtes). Savukārt, izvēloties citus maksāšanas veidus (piemēram, internetbankas pārskaitījumu), maksājumu apstrāde var aizņemt 1–2 darba dienas.

Vienas dienas caurlaižu kārtība un maksa šogad tāpat kā līdz šim: 2 eiro vienai dienai

Kas attiecas uz Jūrmalas viesiem, tad nodevas apmērs par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā šogad nav mainījies – 2 EUR par dienas caurlaidi no 1. aprīļa. Ar šo caurlaidi dienas laikā iebraukt Jūrmalā var vairākkārt un uzturēšanās periods īpaša režīma zonā  Jūrmalā (neizbraucot no tās) nav ierobežots. Jāņem vērā, ka īpaša režīma zona aptver tikai pilsētas centrālo daļu, tāpēc iesakām uzmanīgi sekot ceļa zīmēm – pirms iebrauktuvēm īpašā režīma zonā Jūrmalā uzstādītas zīmes “Maksas zona”. 

Tāpat jāatceras, ka caurlaidei jābūt nopirktai iebraukšanas dienā līdz plkst. 23.59. Tāpēc vislabāk caurlaides iegādi neatlikt uz vēlāku laiku un iegādāties to jau savlaicīgi. Caurlaides iegāde neaizņems daudz laika, īpaši, ja to dara mobilajā aplikācijā (Mobilly, EuroPark vai Citadeles bankas aplikācijā) vai Jūrmalas epakalpojumu portālā. Atgādinām, ka sods par iebraukšanu bez caurlaides ir 50 EUR. Tādējādi aicinām mājaslapā www.jurmala.lv reģistrēt transportlīdzekli atgādinājumu saņemšanai.

Lai iegūtu vairāk informācijas par personu kategorijām, kurām pienākas nodevas atbrīvojums vai atvieglojums, kā arī iepazītos ar caurlaižu ziņu aktualitātēm, sekojiet publikācijām mājaslapā www.jurmala.lv

Maksas caurlaides

Pārējos gadījumos nodevas samaksa jāveic vispārīgā kārtībā, izvēloties piemērotāko caurlaides veidu.

 

Nodevas maksa transportlīdzeklim

līdz 3,5 t

virs 3,5 t

Dienas caurlaide
(derīga iebraukšanai no plkst. 00.00 līdz 23.59)

2 EUR

7 dienu caurlaide

10 EUR

12 EUR

30 dienu caurlaide

31 EUR

43 EUR

90 dienu caurlaide

55 EUR  

110 EUR

Perioda caurlaide
(derīga līdz 30. septembrim)

107 EUR

213 EUR

Sods par iebraukšanu bez caurlaides

Atgādinām, ka sods par iebraukšanu bez caurlaides ir 50 eiro. Vēršam uzmanību, ka saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu transportlīdzekļa īpašniekam/turētājam tiek nosūtīts lēmums par soda piemērošanu (līdzīgi kā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, ko ir fiksējis fotoradars).

Var pieteikties atgādinājumu saņemšanai

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad par caurlaides iegādi bija piemirsts, aicinām tīmekļvietnē www.jurmala.lv reģistrēt transportlīdzekli atgādinājumu saņemšanai. Tad, ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā bez caurlaides, uz norādīto e-pasta adresi vakarā tiks nosūtīts atgādinājums, jo par caurlaidi var samaksāt iebraukšanas dienā līdz plkst. 23.59.