Pašvaldība Sabiedrība
Ģimene ar bērniem

Līdz 12. decembrim norisinās iedzīvotāju balsojums konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”. Izvērtēt pašvaldības sniegumu un balsot var vietnē www.vietagimenei.lv.

Lai nobalsotu par Jūrmalu, vietnes www.vietagimenei.lv sadaļā “Pašvaldības” jāizvēlas Rīgas reģions, Jūrmalas pilsēta. Ar savu balsojumu palīdzēsim Jūrmalai iegūt balvu!

Kopējais konkursa naudas balvu fonds ir 100 000 eiro. Tas tiek piešķirts, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus, pakalpojumus vai vides veidošanu pašvaldībās ģimenēm ar bērniem.

Konkursu rīko Sabiedrības integrācijas fonds, tas noris vairākās kārtās un paredz izvērtēt visu Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā.

Jūrmalas pilsētā ģimenēm ar bērniem ir nodrošināts plašs atbalsts:

  • 500 eiro jaundzimušā pabalsts;
  • veselību veicinošu pasākumu komplekss jaunajām māmiņām;
  • līdzfinansējums privātā bērnudārza apmeklējumam un ēdināšanas izdevumiem;
  • 50 eiro pabalsts, bērnam uzsākot mācības 1. klasē;
  • naudas balvas apmērā līdz 250 eiro skolēniem par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetos un olimpiādēs;
  • bezmaksas sabiedriskais transports un skolēnu autobusi;
  • bezmaksas ēdināšana bērnudārzos un visiem skolēniem līdz 12. klasei un citi atbalsta veidi.

Daudzbērnu ģimenēm pašvaldība nodrošina apmaksātas kultūras, sporta un izzinošo pasākumu biļetes katram ģimenes loceklim līdz 20 eiro gadā, pabalstu skolas piederumu iegādei līdz 50 eiro un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi zemei un ēkām 90% apmērā.

Atpūtai un veselībai 

Jūrmalā ir 26 parki un skvēri un 66 atpūtas laukumi, aprīkoti ar rotaļu un sporta ierīcēm, piemēroti atpūtai, pastaigām, rotaļām un fiziskām aktivitātēm ģimenēm ar bērniem. Tie iekārtoti pilsētas parkos, pludmalē pie jūras un pie Lielupes, kā arī daudzdzīvokļu namu pagalmos. Šobrīd Kauguros top atpūtas parks un jauniešu māja. Jauns, pilnībā pārbūvēts rotaļu un sporta laukums šogad atvērts Skolas ielā 31B. Arī atjaunotajā Ķemeru parkā līdz gada beigām būs jauns rotaļu laukums ar trīs zonām dažāda vecuma bērniem.

Pilsētā tiek rīkoti pasākumi ģimenēm ar bērniem: interaktīvas un izglītojošas izstādes, teātra izrādes, radošas darbnīcas pilsētas muzejos un bibliotēkās.

Izglītībai labvēlīga vide

Jūrmalā tiek sakārtotas un modernizētas izglītības iestādes, radot mācībām labvēlīgu vidi: šobrīd noris Jūrmalas Aspazijas pamatskolas ēkas pārbūve un jaunas sporta zāles būvniecība, apjomīgi pārbūves darbi notiek Jūrmalas Valsts ģimnāzijā un pirmsskolas izglītības iestādē “Bitīte”. Nākamgad plānots sākt Mežmalas vidusskolas sporta zāles pārbūvi, jauna āra stadiona būvniecību un atjaunot Jaundubultu vidusskolas stadionu.

Plašas profesionālās un interešu izglītības iespējas pieejamas Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, Jūrmalas Mākslas skolā, Jūrmalas Sporta skolā un Jūrmalas Futbola skolā, tāpat interešu izglītība un brīvā laika aktivitātes – Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrā. Jūrmalā tiek īstenotas 273 interešu izglītības programmas, kas pieejamas bez maksas.