Izglītība Sports un aktīvā atpūta
Jauniešu treniņš
Projekta “10 soļi svaiga gaisa” laikā jauniešiem tiek piedāvāti sporta treniņi – nodarbības tiem, kam klasiskās sporta stundas skolā ne visai patīk, bet gribas pabūt svaigā gaisā, izkustēties un aizraujošā veidā iepazīt sportu.

Projekta “10 soļi svaiga gaisa” laikā – līdz novembrim – jauniešiem tiek piedāvāti sporta treniņi – nodarbības tiem, kam klasiskās sporta stundas skolā ne visai patīk, bet gribas pabūt svaigā gaisā, izkustēties un aizraujošā veidā iepazīt sportu – sertificēta trenera, Jūrmalas Sporta skolas pedagoga Leonīda Usova vadībā.

Treniņi notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās plkst. 19.00 Kauguru pludmalē, tikšanās pie Kapteiņa Paula Zolta pieminekļa, līdzi jāpaņem tikai sava ūdens pudele. Pieteikšanās vietnē https://bit.ly/10soļisporto.

Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centrs sadarbībā ar Jūrmalas Jauniešu domi un citiem jaunatnes jomas entuziastiem ir uzsācis projektu “10 soļi svaiga gaisa”. LAi noskaidrotu jauniešu vajadzības tika veikta aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 400 respondentu. 

Balstoties uz aptaujas rezultātiem, kurā tika mērīts jauniešu labsajūtas stāvoklis, salīdzinot ar situāciju pirms Covid-19 pandēmijas, tika izstrādāts projekta aktivitāšu piedāvājums:

  • aptuveni puse no aptaujātajiem bija atzīmējuši izmaiņas ēšanas paradumos, mazkustību un nepieciešamību pēc fiziskām aktivitātēm,
  • aptaujā atspoguļojas arī nepieciešamība pēc socializēšanās un dažādām kopīgām brīvā laika aktivitātēm ar citiem jauniešiem,
  • daļa jauniešu aptaujā izteikuši nepieciešamību pēc individuāla mentoringa, tāpēc no septembra Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrā ar sertificēta vadītāja atbalstu būs iespēja apgūt The Duke of Edinburgh's International Award programmu, kas rosina jauniešus atklāt viņu mērķus, aizraušanos un vietu pasaulē. Mentora vadībā tiek izvirzīti un sasniegti mērķi četrās jomās – brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, piedzīvojumu ceļojums, jaunas prasmes. Pēc programmas apguves jauniešiem tiek piešķirti starptautiski sertifikāti un apbalvojums.

Papildus minētajām aktivitātēm plānota neformālā nometne jauniešiem “UP”, Spēka diena, āra dzīves aktivitāte kopā ar Jūrmalas jūras skautu un gaidu 3. vienību, orientēšanās “Atgriezīsim Slokā dzīvību” un stāstu vakari.

Lai pieteiktos aktivitātēm, rakstiet Jūrmalas jauniešu sociālo mediju kontos, uz e-pasta adresi jurmalasjauniesi@edu.jurmala.lv vai sazinieties pa tālruni 25728797.

Projekts tiek finansēts no Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.–2023. gadam līdzekļiem.