Kultūra un izklaide Sabiedrība
Foto kolāža vēsturiskās ēkas

Šoruden pirmo reizi piešķirs Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvu, kas atzīmēs iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunotās, restaurētās un pārbūvētās kultūrvēsturiskās ēkas Jūrmalā. No 20. līdz 25. septembrim Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra “Facebook” lapā norisinās balsojums, kurā ikviens aicināts balsot par vienu no pieciem balvai izvirzītajiem projektiem.

Balsot var šeit

No 2021. gadā ekspluatācijā nodotajām 32 uz vēsturisko apbūvi attiecināmajām ēkām tika izvirzīti 15 kultūrvēsturiski nozīmīgi objekti. Žūrijas komisija, kuras sastāvā ir arhitekti un kultūras mantojuma speciālisti, izvērtējot kultūrvēsturiskās substances klātbūtni, konstruktīvo un dekoratīvo būvelementu sabalansētību, kā arī ēku iekļaušanos apkārtējā vidē, izvēlējās piecus finālistus.

Cīņu par Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas godalgām turpinās:

  • dzīvojamā māja Bulduru prospektā 124, arhitekts Andris Bērziņš;
  • dzīvojamā māja Kaudzīšu ielā 19, arhitekts Jānis Viziņš;
  • dzīvojamā māja Kāpu ielā 37, arhitekts Gatis Gavars;
  • dzīvojamā māja Konkordijas ielā 19, arhitekte Dzintra Putniņa;
  • dzīvojamā māja Vidus prospektā 58, arhitekti Kārlis Alksnis, Gundega Martirova, Daina Krieviņa.
Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2022 finālisti

Trīs viskvalitatīvāk atjaunotās un pārbūvētās ēkas saņems oriģinālu piemiņas balvu, kuru izgatavojis Latvijas dizaina uzņēmums “Wild House Company”. Balvas tiks pasniegtas 29. septembrī.

Tiks pasniegta speciāla balva nominācijā “Publikas simpātija”, kuru noteiks sociālo tīklu lietotāji. No 20. līdz 25. septembrim ikviens varēs nobalsot par kādu no pieciem balvas nominantiem Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra Facebook” lapā – www.facebook.com/JKVDC.

Konkursu Jūrmalas pašvaldība dibinājusi, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Jūrmalas unikālajai koka arhitektūrai un izteiktu atzinību ēku īpašniekiem par ieguldījumu pilsētas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā.

Ar konkursa “Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balva” nolikumu var iepazīties Jūrmalas pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv sadaļā “Jūrmala” – “Pilsēta” – “Apbalvojumi”.