Ielu vingrotājs

Sestdien, 7. augustā, plkst. 14.00 Majoru pludmalē notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 25 labākos ielu vingrotājus no 9 valstīm. Sacensības Jūrmalā ir viens no 10 Pasaules kausa posmiem, kas šogad norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Helsinkos.

Katram no Pasaules kausa posmiem notiek sīva atlase – maksimālais dalībnieku skaits katrā posmā ir 25 atlēti, un tikai uzvarētājs kvalificējās Pasaules kausa finālam Helsinkos.

Latviju Pasaules kausa posmā Jūrmalā pārstāvēs pieci dalībnieki: Dmitrijs Širājevs, Ingus Brīnums, Aleksandrs Kaminskis, Gvido Bērziņš un Daniels Laizāns. Par favorītu starp mājiniekiem tiek uzskatīts Daniels Laizāns kurš ir divkārtējs Pasaules čempions un divkārtējs Pasaules kausa ieguvējs. Jūrmalas posmā startēs labākie ielu vingrotāji no Dānijas, Beļģijas, Slovākijas, Ukrainas, Čehijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas. Profesionāļu klases dalībnieki Jūrmalā sacentīsies frīstaila kategorijā

7. augustā plkst. 14.00 norisināsies arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurās varēs piedalīties visi gribētāji un tiks noskaidroti labākie spēka un frīstaila kategorijās sievietēm, junioriem, juniorēm un vīriešiem. 

Jūrmalas posmu, kā arī pārējos 10 pasaules posmus un finālu, kas norisināsies gada beigās Helsinkos, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija.

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. Pasaules kausa posms norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, baudīt populāru Latvijas DJ uzstāšanos un Latvijas karsējmeiteņu asociācijas priekšnesumus.

Pasākumu rīko Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību un Latvijas ielu vingrošanas federāciju. Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsēta un Kenguru Pro.

❗️Aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un sekot līdzi aktuālajai informācijai par iespējamām izmaiņām norisēs.