Dubultu Evanģēliski luteriskā baznīca izgaismota naktī

Visā Latvijā 27. maijā notiks garīgās kultūras notikums – Atvērto baznīcu diena un Baznīcu nakts, kad baznīcas aicina iepazīt kultūras un garīgās vērtības – izbaudīt mūziku, mākslu, arhitektūru, sarunas, dziesmas, klusumu un lūgšanu. Jūrmalā uz Baznīcu nakts norisēm aicina Dubultu, Bulduru un Ķemeru draudzes.

Sestdien, 27. maijā, Dubultu Ev. lut. baznīca (Baznīcas ielā 13) būs atvērta no plkst. 9.00, savukārt no plkst. 17.45 līdz 23.30 apmeklētāji varēs ne tikai izstaigāt un apskatīt baznīcu, bet arī uzzināt par tās vēsturi un arhitektūru, uzkāpt baznīcas tornī, kā arī klausīties mūziku. Būs iespēja tikties ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas LELB ilggadējo, šobrīd jau emeritēto bīskapu Pāvilu Brūveru, uzdot jautājumus, diskutēt, iebaudīt kafiju un tēju.

Plkst. 21.00 vienlaikus ar visām Latvijas baznīcām notiks kopīgā lūgšanā “Mūsu Tēvs” un kopīga valsts himnas – tautas lūgšanas “Dievs, svētī Latviju!” – dziedāšana. Baznīcu nakts noslēgumā – mūzika un Tezē lūgšana.

Bulduru Ev. lut. baznīca (Kr. Barona ielā 6) Atvērto baznīcu dienā un Baznīcu naktī apmeklētājus gaidīs no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Plkst. 21.00 notiks pievienošanās kopīgā visu Latvijas baznīcu lūgšanā un Latvijas valsts himnas dziedāšanā, savukārt plkst. 21.15 dievnamā muzicēs vokālais ansamblis “Nakts”.

Ķemeru Ev. lut. baznīca (A. Upīša iela 18) būs atvērta no plkst. 10.00 līdz pusnaktij. Visas dienas garumā būs iespēja noskatīties prezentāciju par Ķemeru draudzes vēsturi, ieskatoties arī Ķemeru kūrorta vēstures līkločos. Pēcpusdienā baznīcā norisināsies divi brīnišķīgi koncerti. Plkst. 15.00 baznīcas apmeklētājus ar koncertu priecēs NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas mežragu klases audzēkņi Gata Evelona vadībā. Savukārt plkst. 18.00 baznīcu pieskandinās vīru kora “Tēvzeme” un jauktā kora “Vanema” dziedātāju balsis, apvienojoties kopīgā koncertā, kurā būs iespēja sajust tuvojošos Dziesmu svētku noskaņas.

Laipni aicināti izbaudīt Atvērto baznīcu dienas un Baznīcu nakts norises Jūrmalā!