Sports un aktīvā atpūta
Ielu vingrotājs

Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 14.00 Majoru pludmalē Jūrmalā notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 25 labākos ielu vingrotājus no deviņām valstīm.

Sacensības Jūrmalā ir viens no Pasaules kausa desmit posmiem, kas šogad norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Katarā.

Latviju Pasaules kausa posmā Jūrmalā pārstāvēs pieci dalībnieki: Aleksandrs Kaminskis, Ingus Brīnums, Pauls Pakalniņš, Edgars Furniks un Rodrigo Vītols. Par favorītu starp mājiniekiem tiek uzskatīts Aleksandrs Kaminskis, kurš Pasaules kausa posmā Jūrmalā 2019. gadā ieguva trešo vietu. Jūrmalas posmā startēs labākie ielu vingrotāji no Dānijas, Francijas, Slovākijas, Ukrainas, Zviedrijas, Čehijas, Lietuvas un Igaunijas.

Profesionāļu klases dalībnieki Jūrmalā sacentīsies frīstaila kategorijā, savukārt skatītāji varēs sacensties tautas klases spēka un frīstaila sacensībās. 2. jūlijā plkst. 14.00 norisināsies arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurā varēs piedalīties visi gribētāji un tiks noskaidroti labākie spēka un frīstaila kategorijā sievietēm, junioriem, juniorēm un vīriešiem.

Dalībnieku vidū no citām valstīm ir 2020. un 2021. gada pasaules kausa posma Jūrmalā uzvarētājs Titas Janevičus no Lietuvas, kā arī 2019. Pasaules kausa kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs soms Edgars Zindoga. Starp dalībniekiem ir arī 2022. gada nacionālo čempionātu uzvarētāji Jasper Neuman no Dānijas, Damien Rebro no Francijas, Robert Klein no Igaunijas un Benne Camp no Zviedrijas.

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. 

Jūrmalas posmu, kā arī pārējos 10 pasaules posmus un finālu, kas norisināsies gada beigās Katārā, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija.

“Latvija ir bijusi starta vieta un joprojām ir mājvieta visai lielajai ielu vingrošanas kustībai pasaulē,” uzsver Pasaules ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņš. “Nu jau tradicionāli reizi gadā esam gatavi piedāvāt visiem Latvijas ielu vingrošanas faniem aizraujošas sacensības pateicībā par atbalstu un uzticību kopš 2009. gada.”

Pasaules kausa posms norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, baudīt populāru Latvijas DJ uzstāšanos un Latvijas karsējmeiteņu asociācijas priekšnesumus.

Pasākumu rīko Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību un Latvijas ielu vingrošanas federāciju.

Pasaules kausa posmu Jūrmalā atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un SIA “Kenguru Pro". 

Par Pasaules Ielu vingrošanas federāciju

2011. gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstībā visā pasaulē, kas 2011. gadā rezultējās ar pirmo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no 10 valstīm. Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi un tika atvērta jauna lapa mūsdienu sporta vēsturē. Māris Šlēziņš ar domubiedriem neapstājās pie sasniegtā un 2012. un 2013. gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā pulcēja attiecīgi jau spēcīgākos 20 un 30 valstu ielu vingrotājus. Kopš 2014. gadā Pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Māra Šlēziņa komanda rīkoja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā Olimpiskajā Lužņiku arēnā, pulcējot 65 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

2013. gadā Pasaules kauss tika rīkots 7 posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju. 2014. gadā tika rīkoti jau 10 posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. Kopš 2016 gada interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu bija tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 18 posmiem 2019. gadā – klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Hongkongā, Ēģiptē, Meksikā, Portugālē, Polijā, Francijā, Itālija, Portugālē un arī Latvijā. Šogad Pasaules kauss notiek 10 valstīs ar superfinālu Katārā.