Goda jūrmalnieks 2017

Jūrmalas augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu „Goda jūrmalnieks” – saņēma uzņēmējs Lauris Aleksejevs un pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs. Desmit laureātiem tika pasniegti Jūrmalas pilsētas Goda raksti par izciliem sasniegumiem noteiktās jomās.

Lauri Aleksejevu Goda jūrmalnieka titulam izvirzīja Jūrmalas Uzņēmēju biedrība par Jūrmalas pilsētas tēla popularizēšanu un tūrisma veicināšanu. Lauris Aleksejevs ir jūrmalnieks, Pumpuru vidusskolas absolvents, restorāna “36.līnija” šefpavārs un īpašnieks. Viens no veiksmīgākajiem kūrortpilsētas uzņēmējiem, modernu gastronomijas sfēras metožu ieviesējs, kurš aizrautīgi meklē Jūrmalas īpašo garšu un dāvina to Latvijas un ārzemju viesiem. Uzņēmējs ziedo līdzekļus regbija komandai un Latvijas Peldēšanas federācijai, kā arī atbalsta Jūrmalas pilsētas basketbola klubu.

Nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā un Jūrmalas pilsētas vārda izskanēšanā pasaulē ir devis treneris, pludmales volejbola pamatlicējs Latvijā Genādijs Samoilovs. Genādiju Samoilovu Goda jūrmalnieka titulam izvirzījusi Latvijas Volejbola federācija. Jūrmala 2017.gadā nesusi Eiropas Sporta pilsētas titulu, lielā mērā pateicoties Eiropas čempionāta norisei Jūrmalas pilsētā. Latvija, Jūrmala, kā sacensību norises vieta izraudzīta, pateicoties augstajam pludmales volejbolistu meistarības līmenim Latvijā, ko lielā mērā veicinājis izcilais treneris G.Samoilovs, izaudzinot augstas klases pludmales volejbolistus. Treneris saņēmis Latvijas Gada balvu sportā 2014.gadā, saņēmis apbalvojumu “Labākais pludmales volejbola treneris Latvijā” un 2016. gadā “Gada treneris” Jūrmalā. 2015. gadā saņēmis Valsts apbalvojumu –Atzinības krustu, IV šķiras Ordeņa virsnieks.

Goda rakstu par ilggadēju un aktīvu radošo darbību un ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā saņēma mākslinieks Andrejs Ģērmanis.

Par kultūrvēsturiskā mantojuma izpēti, saglabāšanu un iedzīvināšanu Goda raksts piešķirts Jukam Rislaki, jūrmalniekam, somu žurnālistam, kurš desmit gadus veicis pētījumu par latviešu mākslinieku un dzejnieku, arī jūrmalnieku Albertu Kronenbergu un šogad izdevis grāmatu “Vilki, velni un vīri: A. Kronenberga dzīve un daiļrade”.

Goda rakstu par ilggadēju darba ieguldījumu izglītības nozarē Jūrmalā un augstiem sasniegumiem pedagoģiskajā darbā saņēma pedagoģe Vēsma Reinkaite, kura Jūrmalas pilsētas izglītības sistēmā strādājusi 50 gadu.

Par ilggadēju darba ieguldījumu Majoru vidusskolas attīstībā un augstiem sasniegumiem pedagoģiskajā darbā Goda raksts piešķirts pedagoģei Ilzei Bērziņai.

Režisorei un Jūrmalas teātra aktrisei Guntai Mīlenbergai piešķirts Goda raksts par ilggadēju darba ieguldījumu Jūrmalas teātra attīstībā un pilsētas kultūras dzīves veidošanā.

Par Jūrmalas Mūzikas vidusskolas izveidošanu un ilggadēju profesionālās ievirzes izglītības darba vadīšanu Goda rakstu saņēma Jūrmalas Mūzikas vidusskolas izveidotājs un ilggadējs direktors Andrejs Upmacis.

Par ilggadēju un nesavtīgu darba ieguldījumu bērnu veselības veicināšanā Jūrmalas pilsētā Goda rakstus saņēma Kauguru veselības centra pediatre Rasma Robeža un daktere Aina Daņiļēviča.

Par drosmīgu un nesavtīgu rīcību, glābjot cilvēku dzīvību ugunsgrēkā, Goda raksti piešķirti Sergejam Filipovam un Andrejam Zathejam.

Apbalvojumus piešķīra Jūrmalas pašvaldības Apbalvojumu piešķiršanas komisija, vērtējot pretendentu pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti, profesionālos sasniegumus un ieguldījumu gan konkrētajā nozarē, gan Jūrmalas pilsētas attīstībā kopumā, reputāciju un citus kritērijus.