Gada balvas sportā 2019 laureāti

Par “Gada sportisti Jūrmalā” atzīta pludmales volejboliste Tīna Laura Graudiņa, kas pārī ar Anastasiju Kravčenoku šogad izcīnījušas 1. vietu Eiropas čempionātā, 1. vietu Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) olimpiskās kvalifikācijas turnīrā un 9. vietu Pasaules čempionātā, kā arī 1. vietu Latvijas čempionātā. Pludmales volejbolistes atzītas par aizvadītās sezonas progresējošāko pāri FIVB Pasaules tūrē. Jūrmalniece šobrīd ir FIVB pasaules čempionāta desmit labāko bloķētāju sarakstā. Sezonu volejbolistes noslēdza ar kvalificēšanos Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Tituls “Gada sportists Jūrmalā” piešķirts ūdens motosportistam Nikitam Lijcam. Sportists Pasaules čempionātā kopvērtējumā Formula 4 klasē ātrumlaivām izcīnījis sudraba medaļu, Eiropas čempionātā –5. vietu F2 un F4 laivu klasē, 2. vietu F2 Baltijas čempionātā,  1. vietu F4 Baltkrievijas čempionātā, kā arī guvis uzvaras un arī 2. vietu Latvijas čempionātos.

 • Balvu “Par mūža ieguldījumu Jūrmalas sporta attīstībā” saņēma galda tenisists un sporta veterāns Andris Balbieris. Galda tenisu Andris Balbieris spēlē vairāk nekā 50 gadus. Bijis viens no Latvijas jaunatnes un pieaugušo izlases dalībniekiem. Andris Balbieris vēl joprojām aktīvi trenējas un senioru sporta biedrības “Jūrmala” komandas sastāvā piedalās sporta veterānu sacensībās Baltijā, Eiropā un pasaulē. Vairākas medaļas izcīnītas Latvijas un Baltijas veterānu čempionātos. Jau vairāk nekā 30 gadus Andris Balbieris organizē un vada galda tenisa sacensības Jūrmalā.
 • Gada trenera” balvu saņēma pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, kas izaudzinājis augstas klases pludmales volejbolistus: Tīnu Lauru Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku, Aleksandru Samoilovu, Jāni Šmēdiņu, Mihailu Samoilovu.
 • Par “Gada komandu” atzīts basketbola klubs “Jūrmala”, kas trenera Mārtiņa Gulbja vadībā izcīnījis 4. vietu Latvijas Basketbola līgas iepriekšējā sezonā.
 • Nominācijā “Gada labākā komanda individuālajos sporta veidos” apbalvoti pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs, kas pārī ar Jāni Šmēdiņu izcīnījuši 1. vietu Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Maskavā un 1. vietu Pasaules tūres trīs zvaigžņu posmā Jūrmalā.
 • Nominācijā “Gada sporta klubs” apbalvots “Jāņa Roviča boksa klubs”. Kluba sportisti Vitauts Ulis, Ralfs Kalniņš un Teodors Zariņš sezonas laikā izcīnījuši augstas vietas gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. Nominācijā “Gada sporta skolotājs” apbalvots sākumskolas “Taurenītis” sporta skolotājs Mārtiņš Liepa.
 • Gada sporta senioru” titulu šogad saņēma veterānu handbola komanda “Jūrmalas sports”, kas izcīnījuši 4. vietu Eiropas čempionātā veterāniem Austrijā un pirmās vietas Baltijas čempionātos.
 • Par “Gada uzlecošo zvaigzni” Jūrmalas sportā atzītas mākslas vingrotāju junioru klases komanda, kas izcīnījusi 1. vietu Latvijas čempionātā un VIII Latvijas Jaunatnes olimpiādē.
 • Par “Gada sporta notikumu Jūrmalā” atzīts Starptautiskā volejbola federācijas Pasaules tūres trīs zvaigžņu posms pludmales volejbolā vīriešiem, kas Majoros vienkopus pulcēja 52 vīriešu pludmales volejbola pārus no 27 valstīm.
 • Kartingists un autosportists Valters Zviedris tika atzīts par labāko nominācijā “Gada sportists tehniskajos sporta veidos”. 2019. gadā kļuvis par Latvijas vicečempionu kartingā, kā arī izcīnījis vairākas augstas vietas autošosejas sacensībās.
 • Ratiņtenisiste Žaneta Vasaraudze atzīta par “Gada sportisti paraolimpiskajos sporta veidos”. Viņa ar panākumiem startējusi gan Baltijas, gan starptautiskā mērogā.
 • Par “Gada publisko sporta pasākumu pilsētā” atzīts ielu vingrošanas Pasaules kausa posms, kas Majoru pludmalē norisinājās jau piekto reizi.

Jūrmalas Gada balva sportā kūrortpilsētā tiek piešķirta jau 21. gadu, lai godinātu sportistus par panākumiem un pateiktos tiem, kuri veicinājuši veselīgu un sportisku dzīvesveidu jūrmalnieku vidū.