Jūrmalas teātrī tika svinīgi pasniegtas gadskārtējās Jūrmalas gada balvas kultūrā, kas tiek piešķirtas pēc iedzīvotāju balsojuma un Jūrmalas pilsētas domes izveidotās komisijas vērtējuma.

Māksliniece Maija Tabaka

Galvenais apbalvojums – „Jūrmalas gada balva kultūrā-2010” – piešķirts gleznotājai Maijai Norai Tabakai par personālizstādi „Balts” Jūrmalas pilsētas muzejā.

„Izcilās latviešu mākslinieces Maijas Tabakas personālizstāde mūsu pilsētas kultūras dzīvē  bija liels notikums. Tā bija lieliska un arī unikāla iespēja jūrmalniekiem un pilsētas viesiem skatīt gan leģendārus, gan pavisam jaunus mākslas darbus, kas bagātināja Jūrmalas kultūras dzīvi ar patiesām mākslas pērlēm,” pagājušā gada nozīmīgāko notikumu kultūras jomā Jūrmalā vērtē pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Lielo interesi par M.Tabakas personālizstādi Jūrmalas pilsētas muzejā apliecina fakts, ka pusotra mēneša laikā to apmeklējuši vairāk nekā 2000 mākslas cienītāju.

  • Nominācijā „Par izcila kultūras projekta realizēšanu” apbalvots Jūrmalas Kultūras centra direktors Agnis Kristvalds par Jūrmalas kūrorta sezonas atklāšanas pasākumu 2010. gada 15. maijā.
  • Nominācijā „Par izcilu mākslas izstādi” balva piešķirta fotostudijai „Aspazija” (vadītājs Andris Sīmanis) par fotoizstādi „Fotogrāfi, fotogrāfi...” Jūrmalas Kultūras centrā.
  • Nominācijā „Par veiksmīgu jaunradi” balvu saņem biedrības „Aspazijas mantojums” priekšsēdētāja, Majoru pamatskolas skolotāja Ināra Andžāne par grāmatu „Aspazija? Aspazija... Apceres un desmit liriskas atkāpes”.
  • Nominācijā „Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos” apbalvojums piešķirts klavieru duetam Natālijai Hozainovai un Ilanai Makarinai par uzvaru IV Starptautiskajā pianistu konkursā „Simone delbert – Fevrier (Nice Cote d` Azur)” Nicā, Francijā.
  • Nominācijā „Par tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības veicināšanu” apbalvots Jūrmalas Brīvdabas muzejs (vadītāja Gija Kloka) par Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīcijām un ikgadējo pasākumu „Jūrā un saulē”.
  • Balvu „Par izglītojošu bērnu un jauniešu kultūras pasākumu un aktivitāšu organizēšanu” saņem Jūrmalas teātris (vadītāja Gunta Mīlenberga, mākslinieciskais vadītājs Aigars Balulis) par teātra mākslas popularizēšanu Jūrmalā, bērnu un jauniešu izrāžu iestudēšanu, veicot bērnu un jauniešu māksliniecisko izglītošanu.
  • Par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā apbalvota Jūrmalas mūzikas vidusskolas pedagoģe un vietniece mācību darbā Irēne Štrause.
  • Par pilsētas tēla popularizēšanu un starptautisko sakaru veicināšanu apbalvota Jūrmalas Pilsētas muzeja vēstures galvenā speciāliste Inga Sarma par izstādes „Koncerti Jūrmalā no 19.gs.līdz mūsdienām” sagatavošanu un piedalīšanos izstādes atklāšanā Heringsdorfā, Vācijā, un citām aktivitātēm.
  • Īpaša balva „Par inovatīvu pieeju bibliotēkas aktivitāšu organizēšanā” pasniegta Bulduru bibliotēkas galvenajām bibliotekārēm Indrai Asarei un Inetai Melnei par projektu „Meklējam lasīšanas patikšanu!” sākumskolas bērniem, aktivitāšu telpu izveidi pirmsskolas vecuma bērniem „Lapotava vismazākajiem”, kā arī starptautisku sakaru veidošanu un organizēšanu.

Jūrmalas Gada balva kultūrā šogad tiek piešķirta astoto reizi. Jūrmalas galveno Gada balvu kultūrā pagājušajā gadā saņēma tēlniece Arta Dumpe par pieminekli Aspazijai, kas pagājušā gada novembrī tika atklāts pie Aspazijas mājas Dubultos un kļuvis par neatņemamu un skaistu Jūrmalas kultūrvides sastāvdaļu.