Gada balva kultūrā 2008

Jūrmalas Gada balvu kultūrā 2008 saņem Jūrmalas pilsētas muzejs kopā ar SIA „Dd Studio” un SIA „H2E” par Jūrmalas pilsētas muzeja vēstures ekspozīciju „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrortu vēsture”.

  • Gada balvu kultūrā par izcila projekta realizēšanu saņem producente Edīte Alpe par ērģeļmūzikas festivāla „Vox Angelica” organizēšanu Dubultu luterāņu baznīcā.
  • Gada balvu kultūrā par veiksmīgu jaunradi (mūzikas, mākslas, teātra, literatūras u.c. jomā) saņem Jūrmalas teātra režisors Imants Jaunzems par aktuālu jauniešu tēmas māksliniecisku risinājumu šovā „Zvaigznes no Kaķpēdiņu bulvāra” Jūrmalas teātrī un par mākslinieciski augstvērtīgiem un sabiedriski nozīmīgiem iestudējumiem Jūrmalas teātrī – „Kas norāva lācītim kāju?”.
  • Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos Gada balvu saņem Zane Semjonova un Kristīne Ojala par iegūto Jūrmalas mūzikas vidusskolas kokļu ansambļa iegūto 1.vietu starptautiskajā daudzstīgu konkursā Maskavā.
  • Gada balvu par tradicionālās kultūras saglabāšanas un attīstības veicināšanu saņem Kauguru kultūras nams par koncertu ciklu „Ieskandinām ceļu uz Dziesmu svētkiem”.
  • Par izglītojošu jaunatnes kultūras pasākumu un aktivitāšu organizēšanu Gada balvu nopelnījis Pēteris Vilkaste par IV jauniešu koru lielkoncerta „Dziedam Jūrmalā” sarīkošanu.
  • Par pilsētas tēla popularizēšanu un starptautisko sakaru veicināšanu godināta tiek Dzintaru koncertzāle.
  • Par ieguldījumu kultūras integrācijas attīstībā Gada balvu saņem Jūrmalas mākslas skolas direktore Taiga Vaišļa un māksliniece Dace Grigorjeva par krāsojamo grāmatu „Krāsainais ceļojums pa Jūrmalu”.
  • Balvu par mūža ieguldījumu saņem Jūrmalas mūzikas vidusskolas pedagogs Ojārs Kalniņš par ilggadīgu pedagoģisko stāžu un profesionālu darbu audzēkņu sagatavošanā starptautiskiem un republikas konkursiem.

Tiek pasniegti arī Jūrmalas pilsētas domes atzinības raksti: Bulduru kultūras nama direktorei Zinaidai Skujai par Latvijas Republikas 90.gadadienai veltīto fotokonkursu un izstādi „Jūrmalas reportāža – 2008”. Pilsēta. Cilvēki. Notikumi”, pūtēju orķestra „Jūrmala” diriģentam Jānim Puriņam par izciliem sasniegumiem skatēs un konkursos Dziesmu un deju svētku laikā un starptautiskos konkursos, Majoru kultūras nama tautas deju kolektīva „Tapa” vadītājai Dacei Kalējai par deju kolektīva 10 gadu jubilejas koncertu „Dvēseles bite”.

2008.gads Jūrmalas pilsētai bija īpaši nozīmīgs un kultūras notikumiem bagāts - vairāk nekā 300 jūrmalnieku, izturot sīvu konkurenci republikas mēroga skatēs, piedalījās XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkos, ar plašu pasākumu klāstu Jūrmalā tika atzīmēta Latvijas Republikas proklamēšanas 90. gadadiena, vasaras sezonā klausītājus priecēja dažāda žanra mūzikas koncerti un festivāli Dzintaru koncertzālē, ko turpina Dubultu baznīcas koncertcikli, un, protams, neskaitāmie Jūrmalas kultūras iestāžu projekti, kas popularizē kūrortpilsētas kultūrvēsturisko mantojumu un veido jaunas tradīcijas.

2007. gadā „Gada balvu kultūrā” saņēma tēlnieks Edvīns Krūmiņš par piemiņas zīmes „Albertam Kronenbergam - 120” Slokā izveidošanu, 2006.gadā balvu saņēma tēlnieks Gļebs Panteļejevs par pieminekli „Tilts un mūžība”, 2005.gadā balvu ieguva Hermaņa Brauna fonds un tā vadītāja Inna Davidova par starptautiskā festivāla „Summertime. Aicina Inese Galante” organizēšanu Dzintaru koncertzālē, 2004.gadā godalgu piešķīra grupai "Cosmos" par pirmo vietu jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis" un veiksmīgu koncertdarbību Jūrmalā, Latvijā un, ārpus tās. Pirmo šī konkursa balvu 2003. gadā saņēma komponists Rihards Dubra par skaņdarbu "Te Deum".