No 11. līdz 13. oktobrim Bielsko-Bialā (Polija) notika viens no lielākajiem karatē turnīriem Eiropā – "Polish Open 2019 Grand Prix Bielsko-Biala". Sacensībās piedalījās sportisti no vairāk nekā 30 valstīm.

image

Attēlā: zelta medaļu ieguvēji brāļi Ritenieki.

Latvijas karate federāciju pārstāvēja vairāki klubi, tai skaitā sporta klubs “Baltijas karatē klubs”, kura komandas sastāvā cīņījās brāļi Olivers un Gustavs Nils Ritenieki, turnīrā izcīnot trīs zelta medaļas – Olivers Ritenieks (U-12, -40 kg), Gustavs Nils Ritenieks (U-10), team kumite (U-12).

Sporta kluba “IPPON.LV” komandas sastāvā labi nostartēja jūrmalnieki Marija Luīze Muižniece un Leonīds Vorožeikins.

M.L.Muižniece parādīja lielisku līmeni. Pieaugušo kategorijā Muižniece uzvarēja Austrijas un Polijas sportistes, bet pie ļoti līdzīgas cīņas piekāpās Dānijas sportistei un šo kategoriju pabeidza bez medaļas.

U21 (18–20 gadi) līdz 55 kg Marija Luīze Muižniece uzvarēja Polijas sportisti un iekļuva ½ finālā, kur satikās ar stipru Ungārijas izlases sportisti. Pēc ļoti saspringtas cīņas Marija piekāpās 1:2, bet mačā par bronzu bija stiprāka par Čehijas sportisti – rezultātā 3.vieta.

Marija Luīze Muižniece Latvijas izlases sastāvā jau oktobra beigās piedalīsies Pasaules karatē čempionātā kadetiem, junioriem un U21. Turnīrs Polijā bija pēdējais sagatavošanās posms pirms nozīmīga starta.

Leonīds Vorožeikins startēja kategorijā U14 līdz 40 kg. Pēc divām skaistām uzvarām Leonīds iekļuva ¼ finālā. Šajā mačā viss gāja pēc plāna, tomēr cīņas beigās pretiniekam izdevās nopelnīt divus punktus un izcīnīt uzvaru. “Gandarījuma” turnīrā par bronzu Vorožeikins uzvarēja divus Ukrainas sportistus un izcīnīja 3.vietu.

Kopvērtējumā Latvijai 3.vieta 32 valstu konkurencē.