Lielmeistars Guntis Valneris pasaules čempionātā iegūst bronzas medaļu
Publicēts: piektdiena, 11.oktobris, 2019
Kategorija: Sports
Autors: Raivis Paegle - Latvijas Dambretes federācijas valdes loceklis

No šī gada 15.septembra līdz 3.oktobrim Kotdivuāras galvaspilsētā Jamusukro norisinājās pasaules čempionāta finālturnīrs starptautiskajā dambretē pēc riņķa sistēmas. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajā visprestižākajā dambretes pasākumā bija lielmeistars Guntis Valneris.

image

Šīm sacensībām 4 kontinentālajās meistarsacīkstēs un pēdējā pasaules čempionātā bija kvalificējušies 20 sportisti no valstīm: no Āzijas - Ķīnas un Mongolijas dambretisti; no Amerikas kontinenta - Brazīlijas un Surinamas pārstāvji; no Āfrikas - Kotdivuāras, Senegālas, Mali un Kamerūnas dalībnieki; no Eiropas - Latvijas, Baltkrievijas, Krievijas un Nīderlandes dambretisti.

 

Sacensību sākumā jūrmalniekam bija spēcīgi pretinieki Krievijas pārstāvji: nākamais pasaules čempions, viens no spēcīgākajiem lielmeistariem pasaulē Georgijevs (Sanktpēterburga) un iepriekšējā pasaules čempionāta uzvarētājs Švarcmans (Maskava). Guntis diezgan pārliecinoši neatdeva iniciatīvu un partijas noslēdza neizšķirti.

 

Tālāk sekoja divi veiksmīgi pēdējā Eiropas čempionāta dalībnieki: Eiropas čempions, jauniņais baltkrievs Semjaņuks un 5.vietas ieguvējs Eiropas čempionātā Jakutijas pārstāvis Germogenovs. Valnerim izdevās šīs partijas uzvarēt. Tad sekoja laika trūkumā izlaista uzvara galotnē pret Mali pārstāvi Suarē un uzvara pār abu Amerikas kontinentu čempionāta uzvarētāju, brazīļu lielmeistaru Silvu. Neizšķirts pret Ķīnas “brīnumbērnu”, Āzijas čempionu 15 gadīgo Pan Jimingu un uzvaras pār pieredzējušo surinamieti Burlesonu un vietējo dambretistu Sanogo.

 

14.partijā interesants neizšķirts ar vienu no spējīgākajiem un interesantākajiem jaunajiem dambretistiem 21-gadīgo holandieti Grunendaiku. 15.kārtā izlaista uzvara atkal galotnē laika trūkuma dēļ pret kamerūnieti Nga, kurš pamanījās izdarīt parupju pozicionālu kļūdu. Tālāk uzvara pār jauno Mongolijas dambretistu. Sekoja ļoti vērtīga uzvara labā stilā pret pieredzējušo senegālieti Sambu un vietējo dambretistu Aka.

 

Pēdējā kārtā pieredzējušais korifejs Čižovs pret Valneri bija visai uzmanīgs, jo viņa Ķīnas audzēknis Gunta neizšķirta gadījumā reāli iegūtu sudraba medaļu čempionātā. Galarezultātā - zelta medaļa Aleksandram Georgijevam (Krievija) – 28 punkti no 38 iespējamiem, sudrabs Pan Jimingam (Ķīna) – 27 punkti, bet Guntis Valneris palika trešais arī ar 27 punktiem, bet nedaudz sliktākiem papildu rādītājiem.

 

Lielmeistars Guntis Valneris sacensībās piedalījās ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu.

 

 

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE