Ar Jūrmalas pašvaldības atbalstu 2019.–2020. gada sezonā Latvijas–Igaunijas Sieviešu basketbola līgā un Latvijas sieviešu basketbola čempionātā startēs Jūrmalas komanda. Jūrmalas pirmā mājas spēle plānota 23. oktobrī plkst. 19.00 Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē.

image

 

Attēlā: Septembrī komanda pastiprināti strādāja pie fiziskās sagatavotības,

bet jau oktobra sākumā sāksies pirmie basketbola treniņi un pārbaudes spēles.

 

Jūrmalas sieviešu basketbola komandas sastāvu veido gados jaunās meitenes (galvenokārt 2001.–2003. dzimšanas gads) no Jūrmalas Sporta skolas un Rīgas 3. bērnu jaunatnes sporta skolas (Rīgas 3. BJSS). Tā kā sastāvs ir jauns, komandas spēle balstīsies uz ātru, dinamisku basketbolu ar nepiekāpīgu un agresīvu aizsardzību. Radīt vidi, kurā būtu iespējas augt un attīstīties. Komandas galvenais treneris ir Andris Steļmahs, kuram asistēs Rīgas 3. BJSS treneres Daiga Žvirble un Ingūna Markūna. Šajā sezonā komandas primārais mērķis ir nodrošināt jaunajām basketbolistēm kvalitatīvus un pilnvērtīgus treniņu apstākļus.

 

“Ideja par komandas izveidošanu bija jau sen. Jūrmalā vairākus gadus nebija pietiekami daudzas konkurētspējīgas jaunās basketbolistes. Pēdējos divos gados jaunās jūrmalnieces ir spējušas parādīt augstvērtīgus rezultātus gan Latvijas jaunatnes čempionātos, gan starptautiskās sacensībās Krievijā un citur Eiropā. Tāpat Jūrmalas Sporta skolas audzēknes regulāri pārstāv Latvijas jaunatnes izlases Eiropas un Pasaules čempionātā dažādās vecuma grupās. Līdz ar to šis ir likumsakarīgs solis tālākai meiteņu attīstībai un izaugsmei – dalība pieaugušo čempionātā,” stāsta komandas treneris Andris Steļmahs. “Jūrmalas komandai ir izveidojies veiksmīgs kontakts un sadarbība ar Rīgas 3. BJSS. Šajā skolā arī aug talantīgas jaunās basketbolistes ar labām darba spējām un fiziskajām īpašībām. Tāpēc man ir liels prieks, ka ir izdevies atrast kolēģus ar kopīgu spēles filozofiju un izpratni par to, kā būtu jāveic darbs ar jaunajām basketbolistēm,” uzver A. Steļmahs.

 

Latvijas–Igaunijas līgā šosezon spēlēs septiņas komandas – “Jūrmala”, “Daugavpils Universitāte”, “Saldus”, “TTT/Juniores”, “Jelgava”, “BJBS Rīga” un igauņu vienība ”G4S Noorteliiga”.