Aizvadīts sezonas pirmais karate turnīrs Latvijā – “Jūrmalas Kauss 2019”
Publicēts: pirmdiena, 7.oktobris, 2019
Kategorija: Sports
Autors: Ēriks Annuškāns, sporta kluba “Neguss” vadītājs; Andrejs Ozerovs, sporta kluba "Ipon" prezidents, Laura Riteniece

28. septembrī Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē notika 18.atklātās starptautiskās karatē sacensības “Jūrmalas kauss – 2019”. Sacensībās piedalījās 289 sportisti no 22 klubiem.

image

Attēlā: Beata Girvica, divu 1.vietu ieguvēja.

 

Sportisti sacentās kumite, kata, fantom un sumo disciplīnās visās vecuma grupās. Jaunākajiem dalībniekiem bija 5 gadi, bet vecākajiem pāri 40 gadiem.

 

Pēc starptautiskajiem WKF noteikumiem cīņā par komandu galveno kausu tika ņemtas vērā tikai pirmās vietas olimpiskajās, t.i., kumite un kata disciplīnās. Sīva cīņa par pirmajām trim labākajām vietām kopvērtējumā izraisījās starp klubu “Neguss”, vienu no vadošajām Latvijas karatē organizācijām – “Baltijas karatē klubu” un klubu “Ippon.lv”.

 

Brāļu Olivera un Gustava Nila Ritenieku pārstāvētais klubs "Baltijas karatē klubs" šājās sacensībās kopvērtējumā ieguva 1.vietu un Jūrmalas kausu. Olivers Ritenieks  kumite kategorijā U12 -40 kg ieguva 1.vietu, Gustavs Nils Ritenieks piedalījās divās kumite kategorijās – U12 -45kg, kur ieguva 3.vietu, un savā vecuma kategorijā U10 arī ieguva 3.vietu.

 

Sporta kluba “IPPON.LV” sastāvā sacensībās piedalījās jūrmalnieki Marija Luīze Muižniece, Leonīds Vorožeikins, Gajane Arakeļjane.

Marija Luīze Muižniece kārtejo reizi pierādīja, ka ir viena no spēcīgākām karatē sportistēm Latvijā – 1.vieta kategorijā U18 -59 kg/+59 kg.

Leonīds Vorožeikins piedalījās gan kata, gan kumite sacensībās. Kata kategorijā Leonīds izcīnīja otro vietu, bet kumite – pēc trīs skaistām uzvarām – 1.vieta un zelts. Atzīmēsim, ka Leonīdam tikai pirms mēneša palika 12 gadi un attiecīgi mainījās vecuma kategorija – lielisks rezultāts.

Gajane Arakeļjane šoreiz apstājās soli no pjedestāla – 5.vieta.

Pateicoties jūrmalnieku uzvarām “IPPON.LV”, sporta klubs izcīnīja 2.vietu turnīra kopvērtējumā – 9 zelti, 5 sudrabi, 4 bronzas. 

 

Savukārt klubam “Neguss” šogad godam nopelnītā trešā vieta kopvērtējumā – “Negusa” sportisti izcīnīja 5 pirmās vietas, 6 otrās vietas un 5 trešās vietas. Diemžēl sacensībās nepiedalījās spēcīgākie kluba “Neguss” sportisti, kuru uzvaras gadījumā varētu cīnīties par 2. vai pat 1. vietu kopvērtējumā.

Daudzi “Neguss” karatisti piedalījās vairākās kategorijās. Olimpiskajās disciplīnās kluba “Neguss” vietu sadalījums ir sekojošs:

5 zelta medaļas – Beata Girvica (divas 1. vietas), Kirils Šestakovs, Lukas Maidanskis, Stefans Grigielis.

6 sudraba medaļas – Uļjana Pizāne (divas 2. vietas), Arina Jeršova, Anastasija Jurgeleviča (divas 2. vietas), Edvarts Rumba.

5 bronzas medaļas – Elīza Ozola, Gustavs Patmalnieks, Kristiāns Puķītis, Dāvids Uskovs, Adelīna Ozoliņa.

Paldies bērnu vecākiem par atbalstu un kluba "Neguss" treneriem – Edgaram Strēlim, Sergejam Lukačam, Gunāram Bulam, Jevgēnijam Skorobogatovam, Jurijam Iļjinam – par ieguldīto darbu sportistu sagatavošanā un turnīra organizēšanā! Veiksmi un panākumus turpmākajās sacensībās!

 

Paldies karatistiem un treneriem – gan tiem, kuri uzvarēja, gan tiem, kuriem pagaidām vēl pietrūka meistarības un varbūt arī veiksmes, lai izcīnītu medaļu konkurencē ar spēcīgākajiem sportistiem!

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2020
PILSĒTAS KARTE