Pasaules čempionāta noslēdzošie divi posmi tika aizvadīti Itālijas pilsētā Viverone. 

image

Pilsēta ar dabas parkiem un Alpu kalnu virsotnēm ātrākos ātrumlaivu sportistus pulcēja pirmo reizi. 

 

Kvalifikāciju Lijcs uzsāka daudzsološi un līdz pašām beigām, cīnoties ar Somijas braucēju Tukka Lehtonenu, Lijcs iekļuva labāko 6 pilotu lokā, kurā mūsu Latvijas sportists uzrādīja vienādu sekunžu apļa laiku ar Lehtonenu kā rezultātā ieguva otro starta pozīciju. Startējot no otrās vietas Lijcs uzreiz izvirzījās vadībā un līdz pat sacensības beigām noturēja stabilu pirmo vietu. 

 

Lijcs pēc sacensībām pauda prieku par izcīnīto uzvaru ‘’esam ieguvuši svarīgus punktus, lai kļūtu par pasaules čempioniem, bet vēl ir rītdiena, kas izšķirs mūsu likteni.’’

Nākamajā dienā, kas bija arī noslēdzošais Pasaules čempionāta posms, jau brīvo treniņu laikā Lijcs uzrādīja stabilu sniegumu, un prognozes liecināja, ka cīņa starp lielākajiem konkurentiem - Lijcu un Lehtonenu turpināsies. Kvalifikācijā Lijcs uzrādīja trešo labāko laiku, kā rezultātā Lijcs ieguva trešo starta pozīciju.

 

Tā kā Lijcs startēja no 3.vietas, tad viņa galvenais uzdevums bija tikt garām saviem konkurentiem. Asā cīņā viņi devās līdz pirmajam pagriezienam, kad otrās pozīcijas braucējs izmantoja asu manevru, nogriežot ceļu Latvijas sportistam. Lijcs paspēja izvairīties no sadursmes, bet diemžēl zaudēja sportistam tik svarīgās sekundes. Sacensības bija spraigas un ņemot vērā pilotu augsto meistarību, Pasaules čempionāts iztika bez sadursmēm un Latvijas sportists finišēja trešais.

 

Svētdienas vakarā Itālijas pilsētā tika augstu pacelts Latvijas karogs, jo Formulas ātrumlaivu klases kopvērtējumā divos Pasaules čempionāta posmos Formulā 4 Ņikita Lijcs ieņema 1. vietu.

 

Video pieejams https://www.youtube.com/watch?v=w1jr2KMVAqE&feature=youtu.be un https://www.youtube.com/watch?v=w1jr2KMVAqE&feature=youtu.be