Adrenalīns, sportiskais azarts un pozitīva gaisotne vislabāk raksturo tās emocijas, kas 8.jūnijā piepildīja Lielupes ūdeņus. Dalībnieki no visas Latvijas un Baltijas valstīm 11 klašu kārtās cīnijās par godalgām, tomēr vislielāko interesi skatītājos izraisīja ātrās Formula 2 un Formula 4 klases. 

image

Formula 2 klasē Lielupes ūdeņus latvieši dalīja ar lietuviešu brāļiem un skatītājiem par īpašu prieku piloti demonstrēja augstākās pilotāžas sacensības. Startu līdz pirmajam pagriezienam Formula 2 laivas veica ar gandrīz sinhronu ātrumu, tomēr jūrmalnieks, Ņikita Lijcs izvirzijās vadībā. Cīnoties ar konkurentiem Lijcs uzņēma iespaidīgu ātrumu un vairākus apļus brauca kā līderis, tomēr brauciena vidū viņa laiva pēkšņi strauji zaudēja ātrumu un cīnoties ar tehniku Lijcam nācās palaist konkurentus pa priekšu. 

 

Otrais brauciens tika laists uzreiz pēc pirmā, tāpēc ‘’Jurmala Racing Team’’ komandai neizdevās novērst tehniskās problēmas, un Lijcs joprojām cīnijās ar ātrumu, kā rezultātā viņš 2.braucienā finišēja trešais. Gaidot trešo, finiša braucienu, komanda atklāja pēkšņo ātruma zuduma iemeslu un novērsa tehniskās ķibeles, un Lijcs bija atkal gatavs sacensībai. Šovs, ko Formula 2 braucēji sniedza skatītajiem, bija iespaidīgs – plecu pie pleca visi trīs piloti cīnijās par pirmo vietu un tieši pirms finiša karoga Ņikita Lijcs gandrīz apsteidza pirmās vietas ieguvēju, lietuviešu braucēju Edgaras Riabko. Trešajā braucienā Ņikita Lijcs ieguva 2.vietu, apdzenot konkurentu Uvi Slakteri un kopvērtējumā iegūstot 3.vietu.

 

Lijcs šīs sacensības aizvadīja īpaši saspringtā ritmā, jo viņš bija nevien sacensību organizators, bet sniedza arī lieliskas sacensības divās klasēs - Formula 2 un Formula 4 klasē. 

 

Formula 4 klasē Lijcu jau pieteica kā čempionu, jo sezonas sākumu Liepajā Lijcs saka ar pārliecinošu uzvaru visos trīs braucienos, un arī šī reize Jūrmalā nebija izņēmums. Jau pirmajā starta taisnē Ņikita uzņēma iespaidīgu ātrumu un ar krietnu attālumu atrāvās no konkurentiem. Šo attālumu Lijcs saglabāja visu sacensību laiku un visos trīs braucienos izcīnija zeltu.

 

Ņikitam Lijcam un komandai ‘’Jūrmala Racing team’’ komandu konkurencē pēc izcīnītajiem punktiem izdevās ieņemt 3.vietu.

 

Šobrīd Lijcs aktīvi gatavo abas formulas jau starptautiskajiem ūdeņiem, jo šī sezona, kā atzīst pats Lijcs, viņam pārsvarā būs ārpus Latvijas.