Valters Zviedris divas reizes uz pjedestāla "DEWALT Grand Prix 2019"
Publicēts: otrdiena, 14.maijs, 2019
Kategorija: Sports

Nedēļas nogalē, no 10. līdz 12.maijam, Rīgā, Biķernieku trasē tika atklāta Ziemeļeiropas un Baltijas autošosejas čempionāta jaunā sezona ar „DEWALT Grand Prix 2019”. Sacīkstēs piedalījās vairāk nekā 180 dalībnieki no Skandināvijas, Baltijas valstīm un Krievijas.

image

Jūrmala Papa’s Racing komandu sacensībās pārstāvēja Valters Zviedris, Uldis Timaks un Ernests Veismanis, kuri visi startēja ar skatītāju iecienītajām Legend Cars automašīnām. Valteram sezona iesākta veiksmīgi - Legend Cars klasē divas reizes tika kāpts uz goda pjedestāla.

 

Sestdienas rīts sākās ar kvalifikācijas braucienu, pēc kura ātrākajiem apļa laikiem tika veidota starta secība 1.braucienam. Valters kvalifikācijā uzrādīja trešo ātrāko apļa laiku uzreiz aiz konkurentiem Filipa Miemois un Johana Ahokas (abi no Somijas). Pēc tam sekoja 2 braucieni, kas bija ļoti spraigi. 1.braucienā Valters nemitīgi mainījās ar abiem somu sportistiem - Filipu Miemois un Johanu Ahoku -, visiem cīnoties par pirmo pozīciju. Pēc daudzām apdzīšanas epizodēm, Valters 1.braucienu noslēdza 3.vietā, taču tika uzstādīts ātrākais apļa laiks – 1:32.408 (Biķernieku trases rekords Legend Cars klasē), līdz ar to 2.brauciens tika uzsākts no pirmās starta vietas. Kopumā 2.brauciens gan nebija tik veiksmīgs – dažādu mazu kļūdu dēļ tas tika noslēgts tikai 7.vietā.

 

Svētdien tika aizvadīts trešais un pēdējais brauciens Legend Cars klasē, kas neapšaubāmi bija ļoti interesants skatītājiem. Cīņā par pozīcijām notika sadursme starp Steinertu un Horeliku, kuras rezultātā Steinerts palika trases malā, bet Horelikam izdevās turpināt braucienu. Līdz pat pēdējiem metriem notika cīņa par pirmo pozīciju starp Valteru un Filipu Miemois, taču par dažiem metriem šoreiz ātrāks bija tieši somu sportists Filips, atstājot Valteru godpilnajā 2.vietā. Trešo vietu braucienā izcīnija Valtera komandas biedrs Uldis Timaks. Kopvērtējumā pēc pirmā NEZ posma Valteram 4.vieta ar 275 punktiem, tikai par 7 punktiem atpaliekot no komandas biedra Ulda Timaka, kuram 3.vieta. Ernestam Veismanim kopvērtējumā 6.vieta ar 246 punktiem.

 

Šajā sezonā Latviju Ziemeļeiropas zonas Legend Car čempionātā pārstāv 5 sportisti – Uldis Timaks, Valters Zviedris, Ernests Veismanis, Mārtiņš Steinerts un pieredzējušais autošosejas braucējs Jānis Horeliks. NEZ čempionāts šogad norisināsies četros posmos – 10.-12.maijā Rīgā (Latvija), 8.-9.jūnijā Avhenisto (Somija), 29.-30.jūnijā Pērnavā (Igaunija) un 21.-22.septembrī Alastaro (Somija).

 

Nākamās sacensības Valteram kartingā jau šonedēļ, 17.-18.maijā, Madonā, kur norisināsies Latvijas Čempionāta kartingā 1.posms. Savukārt nākamās sacensības ar Legend Cars nākamnedēļ, 25.-26.maijā, Botniaring trasē Somijā, kur Valters pieteicis savu dalību Somijas Legend Cars čempionātā. Sekojam līdzi un atbalstām!

 

Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārējiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA “Joker Klubs”, ”I-Con”, “KDM Print”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2019
PILSĒTAS KARTE