Decembra sākumā Jūrmalas Sporta skolas basketbolistes atgriezās no Maskavas, kur veiksmīgi aizvadīja Krievijas atklātā basketbola čempionāta ”Feniksa Kauss” pusfināla kārtu.

image

Turnīra atklāšanas spēle Jūrmalas meitenēm neizdevās kā iecerēts, jo pēc ļoti veiksmīgiem un rezultatīviem uzbrukumiem spēles sākumā, septiņas minūtes negūstot nevienu spēles grozu, pretinieces iekrāja 20 punktu pārsvaru. Spēles turpinājumā atspēlēties vairs neizdevās, līdz ar to zaudējums laukuma saimniecēm – basketbola skolai ”Trinta”. Turpinājums bija daudz veiksmīgāks un otrajā spēlē tika izcīnīta uzvara pār ”Njevskaja” sporta skolu no Sanktpēterburgas.

 

Krievijas jauniešu basketbols ir specifisks ar ļoti fizisku un emocionālu spēli. Katra epizode ir kā divcīņa, kurā ļoti maz iejaucās tiesneši, tāpēc tas prasa no spēlētājām ne tikai fizisko spēku, bet arī ļoti lielu enerģiju, cīņassparu un psiholoģisko noturību, un uzvar tā komanda, kura spēj noturēt šo līmeni visas spēles garumā. Sacensību otrajā dienā jūrmalniecēm tas izdevās abās spēlēs. Vispirms tika uzvarēta Piemaskavas 2.sporta skola, un vēlāk pēcpusdienā arī Igaunijas ”Tallinas Kalev”, kurām pirms mēneša tika zaudēts Eiropas līgas posmā Minskā. Šoreiz mūsu meitenes bija gatavas grūtai, asai un nepiekāpīgai cīņai. Augsta pašatdeve tika noturēta visas spēles garumā un ar dažām viltībām aizsardzībā izcīnīts vēl viens panākums. Ļoti labu sniegumu gan šajās spēlē, gan pusfinālā kopumā demonstrēja jūrmalnieces Ieva Korzāne un Anastasija Černova, kuras saņēma organizatoru individuālās atdzinības un piemiņas balvas.

 

Krievijas čempionāta pusfinālā, izcīnot 3 uzvaras, Jūrmalas Sporta skolas meitenes ieguva tiesības pārstāvēt savu pilsētu 2018. pavasarī notiekošajā finālturnīrā Sanktpēterburgā.