Par spīti ilgstošajai neziņai, vai Jūrmalai šosezon būs sava basketbola komanda augstākajā divīzijā, jaunais basketbola klubs “Jūrmala” jau aizvadījis vairākas spēles un gatavojas pirmajai mājas spēlei 15. oktobrī, arī šogad pārstāvot Jūrmalu Olybet Latvijas Basketbola līgā (LBL).

image

Jaunajam klubam ir piešķirts Jūrmalas pilsētas domes atbalsts, lai komanda varētu startēt gan Latvijas, gan Baltijas līgā. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe: “Basketbols Jūrmalā ir viens no senākajiem un populārākajiem sporta veidiem. Uzskatām, ka Jūrmalas pilsētai pēc piecu gadu veiksmīgas dalības Latvijas Basketbola līgā un Baltijas Basketbola līgā šī tradīcija ir jāturpina. Jāturpina, lai motivētu mūsu jaunos basketbolistus – lai viņiem būtu, kur augt un tiekties. Nenoliedzami dalība virslīgā veicina arī pilsētas atpazīstamību Latvijas un Baltijas mērogā, kā arī sporta cienītāju lepnumu par savu pilsētu un papildina pilsētas sporta dzīvi ar emocijām bagātiem sporta pasākumiem visas basketbola sezonas laikā! Esam gandarīti, ka neskaidrības ir sakārtotas un iespējas basketbola kluba atbalstam ir atrastas.”

 

Komanda atgriezusies salīdzinoši jaunā sastāvā, gan raugoties no vadības viedokļa, gan treneru korpusa: īsi pirms sezonas sākuma tika dibināts jauns “Jūrmalas basketbola klubs”, par prezidentu kļūstot bijušās komandas “Jūrmala/Fēnikss” kapteinim Edgaram Jeromanovam. Jāpiebilst, ka Edgars turpinās aktīvā sportista gaitas, vadot komandas saspēli arī laukumā. Savukārt komandas “Jūrmala” galvenā trenera funkcijas uzticētas Mārtiņam Gulbim un trenerim Matīsam Rožlapam, kuru virsvadībā aizvadītajā sezonā komanda “Barons kvartāls” augstākajā divīzijā izcīnīja bronzas medaļas.

 

Jaunās komandas sastāvā ir jūrmalniekiem jau pazīstamie spēlētāji Edgars Jeromanovs, Uģis Pinete, Artūrs Strēlnieks, Jānis Dilevka, Mārcis Saulītis, pēc ilgākas prombūtnes komandā atgriezušies Ervīns Jonāts un Ivars Rihards Žvīgurs. Vēl pievienojušies Haralds Kārlis, Kristaps Pļavnieks un lietuvietis Deniss Krestiņins. Komandas treneris teic, ka ar sastāvu ir apmierināts, taču priekšā ir smags darbs, bet par to sezonas laikā runās komandas spēle laukumā.

 

Sastāva ziņā Jūrmalas komanda vienmēr bijusi interesanta: sezonas sākumā piesaistītie jaunie vai maz zināmie spēlētāji tieši Jūrmalas komandā gada laikā spējuši profesionāli izaugt un rādīt fantastisku sniegumu.

 

Komanda savu cīņassparu un motivāciju uzvarēt parādījusi jau pirmajā izbraukuma spēlē Jēkabpilī, pārspējot pretiniekus ar 72:49. Rezultatīvākie spēlē: H. Kārlis (18 punktu), K. Pļavnieks (16 punktu), E. Jonāts (10 izcīnītas atlecošās bumbas). Mazāk jūrmalniekiem veicās otrajā izbraukuma spēlē Ventspilī, kur diemžēl nācās atzīt ventspilnieku pārspēku un ar 70:85 piekāpties “BK Ventspils” komandai – pagājušā gada līgas sudraba medaļu ieguvējiem. Rezultatīvākie jūrmalniekiem: I. R. Žvīgurs (19 punktu), E. Jonāts (17 punktu un 10 atlecošās bumbas).