Ņemot vērā ledus veidošanos, Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kurā aizliegts atrasties uz publisko ūdenstilpju ledus.

image

Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas glābšanas dienests aicina būt piesardzīgiem, atrodoties uz ledus arī tajās vietās, kur tas nav aizliegts, proti, uz ūdenstilpēm privātos īpašumos.

 

"Ledus tikko sāk veidoties, tas nav pietiekami izturīgs, it īpaši upēs, kur ir tekošs ūdens, un atrašanās uz ledus vienmēr saistīta ar bīstamību," skaidro glābšanas dienesta vadītājs Edijs Pivarūns. Viņš aicina vecākus sekot līdzi bērnu nodarbēm brīvā dabā un neiesaka atļaut nepilngadīgiem bērniem vieniem pašiem atrasties uz ledus bez pieaugušo uzraudzības.

 

Iedzīvotāju drošībai jūras līča pludmalē trīs glābšanas stacijās – Kauguros, Majoros un Bulduros – ziemas sezonā gaišajā diennakts laikā dežurē glābšanas dienests, pludmalē patrulē pašvaldības policijas speciālisti.

 

Aizliegumu paaugstinātas ledus bīstamības periodā publiskās vietās atrasties uz ūdenstilpju ledus nosaka Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 44 “Sabiedriskās kārtības, būves, tās teritorijas un sanitārās tīrības uzturēšanas un īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošas teritorijas kopšanas noteikumi”. Par noteikumu neievērošanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu.

 

Ja Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā noticis nelaimes gadījums uz ledus, Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas glābšanas dienests aicina zvanīt pa tālruni 112 vai 29444810.