Ķemeru Nacionālais parks aicina interesentus piedalīties Ceļotāju dienā, kas šogad notiks sestdien, 3.oktobrī! Tā būs notikumiem bagāta diena, kas ar visdažādāko aktivitāšu, izstāžu un pārgājienu palīdzību ļaus atklāt šo neticami daudzveidīgo teritoriju atkal un atkal no jauna.

image

Apmeklētājiem, iepriekš piesakoties, būs iespēja piedalīties putnu vērošanas ekskursijā ar laivām Kaņiera ezerā ornitologa Dmitrija Boiko vadībā, savukārt, Jaunķemeru pludmalē kopā ar kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” fizioterapeitu un dabas ekspertiem būs iespēja baudīt rīta rosmi un iesaistīties cīņa ar invazīvo sugu – krokaino rozi.

 

Dabas izglītības centrā “Meža māja” būs apskatāma trīs mākslinieku – Ata Luguza, Viestura Serdāna un Edgara Amerika – radītā ceļojošā izstāde “Purva pārvērtības” un tiks demonstrētas dokumentālās filmas no Kinofonofoto dokumentu arhīva par Ķemeru kūrorta un Jūrmalas vēsturi.

 

Pastaigu cienītājiem ir izstrādāti 3 dažādi pārgājienu maršruti, kuru laikā kopā ar Dabas pārvaldes darbiniekiem būs iespēja apskatīt Zaļo purvu, Lūžņu grāvja sēravotu, Slokas ezeru, Aklo ezeru, mācītāja Jāņa Saulītes privāto vēstures kolekciju “Akmeņbeltēs” un vēl citus interesantus un daudzveidīgus apskates objektus.

 

Apmeklētājiem par draudzīgu cenu būs atvērts Džūkstes pasaku muzejs, kur notiks radošās darbnīcas un dažādas aktivitātes.

 

Daudz jauku un radošu pasākumu šajā dienā priecēs ik vienu! Vakara izskaņā  tiks piedāvāts īpašs muzikāls pārsteigums - brīvdabas koncerts uz ezera “Melnezera skaņas”.

 

Aicinām sekot līdzi informācijai Ķemeru Nacionālā parka Facebook lapā un Dabas aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv, lai uzzinātu jaunāko informāciju par Ceļotāju dienu, plānotajām aktivitātēm un iespēju pieteikties pasākumiem!