Ārkārtējās situācijas laikā, lai nodrošinātu nepārtrauktu sabiedriskā transporta pakalpojuma darbību un ierobežotu COVID-19 izplatību un saslimšanas riskus, no pirmdienas, 23.marta, stājas spēkā izmaiņas pasažieru pārvadājumos, kas būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai.

image

Aicinām iedzīvotājus īpaši rūpīgi izvērtēt braucienu nepieciešamību laikā, kad jāievēro sociālā distancēšanās, un izmantot sabiedrisko transportu tikai tad, ja tas patiešām nepieciešams! 

Sākot ar pirmdienu, 23.martu, tiek pārtraukta biļešu tirdzniecība pie šoferiem un iekāpšana/izkāpšana pēc iespējas tiek organizēta pa izmugurējām durvīm. Jūrmalas iedzīvotāja karte braucienam jāreģistrē reģistrācijas iekārtā pie pirmās sēdekļu rindas. Aicinām pasažierus apzinīgi reģistrēt braucienu!

Pasažieriem nebūs iespēja biļeti iegādāties pie vadītāja. Pasažieri aicināti mēnešbiļetes iegādāties iepriekšpārdošanā Kauguros tirdzniecības vietā “Narvesen” pie tirdzniecības centra “Līgo” Nometņu ielā 3.

 

Sākot ar otrdienu, 24.martu, tiks samazināts 4.maršruta reisu skaits. Autobuss kursēs ar 17 minūšu intervālu (iepriekš - 10 min. intervāls). Informācija par kursēšanas grafika izmaiņām izvietota  4.maršruta autobusa pieturvietās, kā arī pieejama tīmekļa vietnē www.jurmalassatiksme.lv. Aicinām sekot līdzi izmaiņām autobusu kustības sarakstos!

 

Aicinām sabiedrisko transportu, īpaši laika posmā no plkst. 7.00 līdz plkst. 9.00, izmantot tikai neatliekamu situāciju gadījumā (došanās uz darbu, pie ārsta un tml.).

 

Kā pasargāt sevi?

  • Palikt mājās, neapmeklēt sabiedriskas vietas un nebraukt ar sabiedrisko transportu
  • Ievērot divu metru distanci no citiem
  • Regulāri un rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm un ūdeni, lietot dezinfekcijas līdzekļus
  • Ar rokām nepieskarties sejai
  • Neejiet ciemos, neuzņemiet viesus un pēc iespējas neapmeklējiet publiskas vietas!

 

Rekomendācijas pasažieriem:
1.saslimstot ar akūtu elpceļu infekcijas slimību - klepus, iesnas, sāpes rīkles galā, paaugstināta ķermeņa temperatūra -, neapmeklēt sabiedriskās vietas, t. sk. izvairīties no sabiedriskā transporta izmantošanas, lai neinficētu citus cilvēkus;
2. klepojot un šķaudot nosegt muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas, ja nav vienreiz lietojamas salvetes vai kabatlakatiņa, klepot vai šķaudīt iekšējā elkoņa locītavā (piedurknē), bet nedarīt to plaukstā;
3. neļaut, ka pašam šķauda vai klepo virsū, pēc iespējas ieverot vismaz 2 metru distanci no slimajiem pasažieriem;
4. pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, t. sk. sabiedriskā transporta izmantošanas, rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm, ja nav iespējams nomazgāt rokas, izmantot spirtu saturošu roku dezinfekcijas līdzekli.