Līdz 13. martam Jūrmalā tiek rīkotas Eko dienas, kuru laikā pilsētas iedzīvotājiem ir iespēja nodot nokalpojušo elektrotehniku un elektroierīces bez maksas.

image

No 2. marta līdz 13. martam Jūrmalas iedzīvotāji, kuriem ir noslēgti līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, var pieteikt nederīgās un nokalpojušās elektronikas un elektroierīču izvešanu. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem jāvēršas pie sava nama apsaimniekotāja, kurš pieteiks šāda veida  atkritumu izvešanu.

 

Akciju organizē vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R”. Nolietotās elektrotehnikas izvešanu var pieteikt  “Clean R” Klientu apkalpošanas centrā, piezvanot pa tālruni 67111001, vai e-pastā kc@cleanr.lv. Piesakot izvešanu, ir jānorāda līguma par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu numurs un adrese, no kuras jāizved elektrotehnikas atkritumi, kā arī tehnikas vienību skaits. Akcijas laikā bez maksas tiks pieņemti tikai elektrotehnikas atkritumi, citiem atkritumu veidiem par izvešanu tiek piemērota maksa.

 

Eko dienās iedzīvotāji var nodot nokalpojušo sadzīves elektrotehniku, piemēram, ledusskapjus, veļas un trauku mazgāšanas mašīnas, elektriskās krāsniņas un radiatorus, putekļusūcējus, fēnus, gludekļus, kafijas automātus, tosterus, datorus, monitorus, printerus, televizorus, radioaparātus, urbjmašīnas, mobilos tālruņus un citas elektroiekārtas.

 

Dažādu veidu elektriskās un elektroniskās iekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, ko nedrīkst mest sadzīves atkritumu konteineros. Šīs iekārtas satur sastāvdaļas, kas, nonākot vidē vai saskarē ar cilvēku, var būt ļoti kaitīgas. Nodotā elektrotehnika tālāk nonāks pārstrādes centros, kur to izjauks, atdalot plastmasu un citas pārstrādei derīgās sastāvdaļas.