Grantu programmas (ie)dvesma 3. sezonā saņemtas vairāk nekā 50 biznesa idejas
Publicēts: ceturtdiena, 10.oktobris, 2019
Kategorija: Sabiedrība

SEB bankas, Jūrmalas pilsētas, Mārupes, Olaines, Ķekavas, Siguldas, Ropažu, kā arī Stopiņu novadu kopīgi rīkotās grantu programmas (ie)dvesma trešajā sezonā saņemts 51 pieteikums. Šogad jaunajiem uzņēmējiem pieejamais finansējums pieaudzis līdz 80 tūkstošiem eiro, maksimālā summa vienam grantam ir 10 tūkstoši eiro.

image

Visaktīvākie bijuši Jūrmalas novada jaunie uzņēmēji, kas iesnieguši 13 projektus. No Siguldas novada saņemtas 11 biznesa idejas, no Mārupes – 10, Olaines un Ķekavas – 6 pieteikumi. Savukārt no Ropažu iedzīvotājiem iesniegtas trīs biznesa idejas, bet Stopiņiem  –2.

 

Uzņēmēju iesniegtie projekti ir saistīti ar dažādām nozarēm – piemēram, veselības pakalpojumu attīstību, bioloģisku produktu ražošanu, kosmētikas ražošanu, izglītību, tehnisko mērierīču ražošanu un citām jomām. Vairums ideju fokusētas uz Latvijas tirgu, taču vairāki biznesa projekti plāno savus produktus vai pakalpojumus eksportēt uz Eiropas valstīm un citiem tirgiem.

 

Iesniegtos projektus vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji. Šogad tiks izsniegti vismaz astoņi granti. Rezultātu paziņošana un grantu ieguvēju apbalvošana notiks 14.novembrī.

 

Saņemtie pieteikumi tiks atlasīti četrās kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

 

Grantu programma (ie)dvesma tika aizsākta 2017. gadā. No pirmajā sezonā saņemtajiem vairāk nekā 30 projektiem žūrija atlasīja sešus grantu ieguvējus, kopumā tiem piešķirot 40 000 eiro. Savukārt no otrajā sezonā saņemtajiem 50 projektiem finansējums tika piešķirts septiņiem par kopējo summu 60 000 eiro apmērā.

 

Plašāka informācija par grantu programmu un tajā atbalstītajiem projektiem pieejama www.seb.lv/iedvesma.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE