Pārgājienā – izzināt dabu, kultūru un vēsturi
Publicēts: trešdiena, 21.augusts, 2019
Kategorija: Sabiedrība

Jūrmalā notiek zaļo pārgājienu cikls “Daba un cilvēks Jūrmalā”. 7. septembrī ikvienam ir iespēja piedalīties pārgājienā “Rainis un jūra”, bet 21. septembrī – “Ragakāpa – kur upe satiekas ar jūru”. Dalība pārgājienā ir bez maksas.

image

Katra maršruta kopgarums ir no četriem līdz sešiem kilometriem, ilgums – no trim līdz četrām stundām. Piedalīties var jebkurš interesents labā veselības stāvoklī no septiņiem gadiem. Nepilngadīgajiem jābūt vecāku vai citu atbildīgu personu pavadībā.

 

Pārgājiena 7. septembrī sākums plkst. 11.00 pie Dubultu dzelzceļa stacijas, 21. septembrī – plkst. 11.00 pie Jūrmalas Brīvdabas muzeja. Dalībai pārgājienā lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu elita@vak.lv vai zvanot Elitai Kalniņai uz tālruni 29374253. Piesakot dalību e-pastā, jānorāda pārgājiena datums, nosaukums un pieteikto dalībnieku skaits.

 

Zaļo pārgājienu cikls piemērots tiem, kam ir mīļa Jūrmala, tīk pastaigas svaigā gaisā, interesē kultūra, vēsture un daba. Pārgājienos ikviens ir aicināts ne tikai ceļot, pētīt, bet arī kopā atklāt kaut ko jaunu Jūrmalā, galveno uzmanību pievēršot jūras un piekrastes aizsardzībai, dabas daudzveidībai un kultūras mijiedarbībai.

 

Ar šiem pārgājieniem tiek popularizēts dabas un vides tūrisms kā izziņas metode, turklāt tā ir laba iespēja ģimenes, draugu un kolēģu saliedēšanai, vienlaikus apgūstot zaļo dzīvesveidu un saudzīgu attieksmi pret dabas vērtībām un kultūrvēstures mantojumu.

 

Zaļos pārgājienus ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības atbalstu Zilā karoga programmā organizē biedrība “Vides aizsardzības klubs”.

Pārgājienu laikā tiks fotografēts publicitātes vajadzībām.

IESAKĀM APMEKLĒT
maijs 2020
PILSĒTAS KARTE