Biznesa inkubators aicina jaunos uzņēmējus
Publicēts: otrdiena, 26.februāris, 2019
Kategorija: Sabiedrība
Autors: Santa Paegle - Jūrmalas Biznesa inkubators

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra uzsākusi projektu pieteikumu pieņemšanu biznesa inkubatoros visā Latvijā, arī Jūrmalā. Jaunie un topošie uzņēmēji līdz 20. martam var pieteikties Jūrmalas Biznesa inkubatorā atbalsta saņemšanai savu ideju īstenošanai.

image

Uzņēmējiem biznesa inkubatorā ir pieejamas divas programmas – tā sauktā pirmsinkubācijas un inkubācijas programma.

 

Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā nodrošina dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par tēmām, kas saistošas uzņēmējiem un palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

 

Inkubācijas programmā papildus pirmsinkubācijas atbalstam dalībnieks var saņemt 50% līdzfinansējumu biznesa attīstībai nepieciešamo pakalpojumu iegādei, piemēram, grāmatvedībai, telpu nomai, dizainam, mārketingam, tehnoloģiskajām konsultācijām un prototipu izstrādēm, sertificēšanai, laboratoriju izmaksām u. c. Tāpat iespējams pretendēt 50% līdzfinansējumam līdz 5000 eiro aprīkojuma un izejmateriālu iegādes izmaksu segšanai. Inkubācijas programmā aicināti pieteikties uzņēmumi, kuri nav reģistrēti ilgāk par trim gadiem.

 

Jūrmalas Biznesa inkubatorā ir pārstāvēti kopumā 55 dalībnieki no Jūrmalas, Engures, Tukuma, Kandavas, Jaunpils, Babītes, Mārupes, Baldones, Ķekavas un Olaines novada, no tiem 33 uzņemti inkubācijas programmā un 22 testē savas idejas dzīvotspēju pirmsinkubācijas programmā. Inkubācijas programmā darbojas 12 uzņēmumi no Jūrmalas, savukārt pirmsinkubācijas programmā biznesa idejas attīsta deviņi jūrmalnieki.

 

Dalībnieku vidū ir tādi uzņēmumi kā vegānu kosmētikas zīmols “Vegan Fox”, ēdamās kafijas zīmols “Coffe Pixels”, eksporta aģentūra “Baltic Touch”, dabisku sīrupu un saldumu ražotājs “Gi Line”, interaktīva sejas kustību spēle, palīgs logopēdiem darbā ar bērniem “CheeksUp”, energoefektīvu moduļu māju ražotājs “Scandi Home”, universāls muslis brokastu un konditorejas izstrādājumu pagatavošanai “Smalkais muslis” un citi uzņēmumi.

 

LIAA biznesa inkubatoru mērķis ir atbalstīt jaunu, dzīvotspējīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību, nodrošināt fiziskas personas un uzņēmumus ar uzņēmējdarbības uzsākšanai vai idejas attīstīšanai nepieciešamo vidi, koprades telpu, jauno uzņēmēju kopienu, konsultācijām, mācībām, tīklošanās pasākumiem par vispārīgiem uzņēmējdarbības jautājumiem, mentoru atbalstu un līdzfinansējumu biznesa attīstībai. LIAA biznesa inkubatorus finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” līdzekļiem.

 

Interesenti aicināti apmeklēt “Info stundas” pasākumus 6. martā plkst. 10.00 un plkst. 16.00 (pieteikšanās: ej.uz/infostundajurmala), lai vairāk uzzinātu par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām biznesa idejas vai esošas uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī noskaidrotu sīkāk par uzņemšanas kārtību inkubatorā. 

 

Interesenti var pieteikties uz individuālu konsultāciju, rakstot uz e-pasta adresi jurmala@liaa.gov.lv vai zvanot pa tālruni 62401097, kā arī apmeklēt Jūrmalas Biznesa inkubatoru klātienē Jūrmalā, Dubultu prospektā 4. Plašāka informācija par LIAA biznesa inkubatoriem un pieteikšanos pieejama vietnē inkubatori.magneticlatvia.lv.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE