“Ģimenei draudzīgākā pašvaldība”. Aicinām balsot par Jūrmalu!
Publicēts: piektdiena, 14.septembris, 2018
Kategorija: Sabiedrība

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” līdz šā gada 17. oktobrim vietnē www.vietagimenei.lv ikviens var nobalsot un izteikt viedokli, kura ir draudzīgākā pašvaldība.

image
Attēla autors: Artis Veigurs

Par Jūrmalu vietnē www.vietagimenei.lv var nobalsot šeit

 

Jūrmalas pilsētā ģimenēm ar bērniem ir nodrošināts plašs atbalsts, sākot no bērna dzimšanas: veselību veicinošu pasākumu komplekss topošajām māmiņām; naudas balvas skolēniem par izciliem sasniegumiem mācību priekšmetos un olimpiādēs; bezmaksas sabiedriskais transports; bezmaksas ēdināšana, sākot no bērnudārza līdz 12. klasei visiem izglītojamajiem Jūrmalas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs; pabalsts jaundzimušo aprūpei; pabalsts, bērnam uzsākot mācības 1. klasē, un citi.

 

Attīstīta infrastruktūra – atpūtas un rotaļu laukumi ģimenēm ar bērniem, piemēroti gan aktīvai atpūtai, sportošanai, gan rotaļām un pastaigām. Pilsētas parkos, pludmalē pie jūras un Lielupes, kā arī daudzdzīvokļu namu iekšpagalmos – kopumā vairāk nekā 50 vietās pilsētā – ir pieejami atpūtas laukumi ar rotaļu un sporta ierīcēm.

 

Pilsētā tiek rīkoti pasākumi bērniem un ģimenēm: Nakts ekspedīcija, izklaidējoši un izglītojoši pasākumi un aktivitātes katru svētdienu vasarā Mellužu estrādē, interaktīvas un izglītojošas izstādes un nodarbības muzejos un bibliotēkās, radošas darbnīcas un aktivitātes bērniem visos pilsētas svētkos. Sporta pasākumos tiek nodrošinātas īpašas distances bērniem. Daudzveidīgs kultūras pasākumu piedāvājums: Jūrmalas teātrī tiek iestudētas izrādes bērniem, Dzintaru koncertzālē notiek mūzikas lektoriji bērniem un skolēniem.

 

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2018” norit divās kārtās – pirmajā pašvaldību iesniegto informāciju apkopo un izvērtē VARAM veidotā komisija. Pamatojoties uz pieredzi un apkopotajiem datiem par pašvaldībām, iedzīvotājiem ir iespēja ne tikai nobalsot par vairākām ģimenei draudzīgām pašvaldībām, bet arī novērtēt un sniegt savus priekšlikumus, autorizējoties ar sociālo tīklu “Facebook”, “Draugiem.lv”, “Twitter” profilu vai e-pastu. Otrajai kārtai novembrī, kurā vērtēšanu veiks komisija klātienes vizītēs, tiks virzītas trīs pašvaldības ar augstāko punktu skaitu katrā grupā – pilsētu pašvaldības, reģionālas nozīmes attīstības centru novadu pašvaldības un pārējās novadu pašvaldības. Rezultāti tiks paziņoti 12. decembrī.

 

 Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 109 000 eiro. Viena no 119 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – balvu 15 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas 34 000 eiro apmērā. Piešķirtās naudas balvas paredzētas izmantošanai atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai vides veidošanai ģimenēm ar bērniem. Aktīvi balsojot un izsakot viedokļus, iedzīvotāji var palīdzēt tikt arī pie jauna rotaļu laukuma elementa 3000 eiro vērtībā no SIA “Jūrmalas mežaparki”. 

 

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE