2018.gada Talkas vadmotīvs ir "Mainām Latviju! Maināmies paši!", atgādinot Latvijas iedzīvotājiem, ka tikai mūsu rokās ir Latvijas labklājība, tīrība un ilgtspēja.

image

Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus... Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem!

 

Kad un cikos?

Lielā Talka notiek sestdien, 28.aprīlī, plkst. 9.00–15.00 vienlaicīgi visā Latvijā.

 

Kur talkot?
Savu talkošanas vietu jautā pašvaldības Lielās Talkas koordinatoram vai noskaidro mājas lapā www.talkas.lv. Tur Tu vari ērti apskatīt visas oficiāli reģistrētās talku vietas, ko organizē pašvaldības, izglītības iestādes, organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti. 28.aprīlī Tu vari pievienoties kādai no šīm talkas vietām. Katrā reģistrētajā talkas vietā ir sava Atbildīgā persona, kura būs tiesīga saņemt bezmaksas atkritumu maisus saviem talciniekiem pie Lielās Talkas koordinatora Jūrmalas domē. Piefiksē viņa tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā vari sazināties!

 

Kur saņemt atkritumu maisus?
Talkas maisus, kuri šogad būs sarkanā krāsā, Atbildīgās personas varēs saņemt Jūrmalas domē, sākot no 25.aprīļa, iepriekš piezvanot pa tālruni  26300683 vai 28337271. Talkas maisi tiks savākti no vietām, par kurām būs informācija talkošanas vietu reģistrācijas lapā un pašvaldībā.

 

Kur atstāt piepildītos maisus?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas Atbildīgo personu. Neskaidrību gadījumā zvani pašvaldības talkas koordinatoram!

 

Ko iesākt ar aizdomģiem atkritumiem un mirušiem dzīvniekiem?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē Talkas Atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo Slokas dzīvnieku patversmei pa tālruni 26352774. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

 

Kā apģērbties?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs Tevi pasargās arī no ērču kodieniem!

 

Ko ņemt līdzi?
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un pats svarīgākais – darba prieku!

 

Pašvaldība strādās Kauguros, nāciet talkā!

Lielās talkas laikā pašvaldības darbinieki un domes deputāti plāno labiekārtot un sakopt daudzdzīvokļu māju teritoriju Kauguros – pagalmu starp mājām Engures ielā 1, Engures ielā 5, Nometņu ielā 18 un Nometņu ielā 20.

 

Talkā tiek aicināti piedalīties arī šo namu iedzīvotāji! Izveidojot jaunas kokaugu un ziemciešu grupas, paredzēts atjaunot un labiekārtot daudzgadīgos apstādījumus kopumā 350 kvadrātmetru platībā.

 

Lai Lielās talkas dienā varētu stādīt, līdz 28. aprīlim tiks veikti sagatavošanas darbi: sadarbībā ar parku apsaimniekotāju SIA “JLD” tiks norakta neauglīgā grunts, pievesta auglīga augsne un sagatavotas vietas augu stādīšanai.

 

Ja Lielās talkas dienā būs piemēroti laikapstākļi, iecerēts atjaunot izpostītos un ierīkot jaunus daudzgadīgos stādījumus ap bērnu rotaļu laukumiem.

Pagalmā starp namiem Engures un Nometņu ielā plānots iestādīt 25 dažādu šķirņu kokaugus – kopumā vairāk nekā 400 krāšņi ziedošu kokaugu 200 kvadrātmetru platībā. Kokaugu grupas tiks veidotas no dažādu šķirņu hortenzijām, jasmīniem, fizokarpiem, plūškokiem, pīlādžiem, spirejām un citiem augiem.

Ja būs piemēroti laikapstākļi un gana daudz talcinieku, tiks iestādītas divas puķu dobes vairāk nekā 130 kvadrātmetru platībā. Tās tiks veidotas no graudzālēm un krāšņi ziedošām ziemcietēm.

 

Ja plānoto nepagūs talkas dienā, darbus turpinās, līdz pagalma labiekārtošana būs pabeigta. Apkārtējo namu iedzīvotāji tiek laipni aicināti nākt talkā kopā ar pašvaldības darbiniekiem un domes deputātiem un sakārtot sava nama pagalmu.

 

Aicinām kopīgi labiekārtot vidi un pēc tam rūpēties, lai iekoptie stādījumi tiktu saudzēti un priecētu visus!

 

Papildu informāciju par Lielās Talkas norisi Jūrmalā var saņemt Jūrmalas pilsētas domē pa tālr. 26300683, 67093985, 28337271.