JAS prezentē jaunos un videi draudzīgos “ISUZU CITIBUS” autobusus
Publicēts: trešdiena, 7.februāris, 2018
Kategorija: Sabiedrība

Trešdien, 7. februārī, Majoru stāvlaukumā SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” svinīgā pasākumā prezentēja jaunos un  videi draudzīgos “ISUZU CITIBUS” autobusus, kas Jūrmalas pilsētas maršrutos sāks kursēt no 12. februāra.

image

14 videi draudzīgie “ISUZU CITIBUS” autobusi, kas darbojas ar dīzeļdegvielas dzinējiem  EURO 6, atbilst jaunākajām ekoloģisko normu kvalitātes prasībām, līdz ar to tiks samazināts gaisa piesārņojums pilsētā. Arī no ekspluatācijas viedokļa raugoties, tie būs daudz ekonomiskāki nekā līdzšinējie JAS autobusi.

 

Visi jaunie autobusi ir aprīkoti ar zemo grīdu (atlokāmu rampu) ērtākai iekļūšanai/izkļūšanai no sabiedriskā transporta cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, vecākiem (ar bērnu ratiem), audiovizuālo informācijas sistēmu un monitoru pasažieru informēšanai brauciena laikā par maršrutiem un plānotajām izmaiņām kustības grafikos, videonovērošanas sistēmu (filmē tiešsaistē) ar 360 grādu objektīvu pasažieru drošībai un USB kontaktligzdām elektronisko ierīču uzlādei.

 

“Esmu gandarīts, ka SIA “Jūrmalas autobusu satiksme”, ieguldot arī savus līdzekļus, ir veiksmīgi piesaistījusi Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus sabiedriskā transporta infrastruktūras atjaunošanai Jūrmalas pilsētā. Līdz ar to jūrmalniekiem un pilsētas viesiem varēsim nodrošināt kvalitatīvu  pakalpojumu – pasažieri varēs braukt jaunos, ērtos, augsta komforta autobusos, kas jau nākamajā nedēļā pilsētas ielās nomainīs līdzšinējos autobusus. Un, kas ir būtiski kūrortpilsētai – tie būs arī videi draudzīgāki nekā iepriekšējie. Joprojām pašvaldība nodrošinās bezmaksas braukšanu Jūrmalas skolēniem un pensionāriem, un pašlaik strādājam arī pie tā, lai tuvākajā nākotnē pilsētas autobusos bez maksas varētu braukt ne tikai skolēni un seniori, kā tas ir patlaban, bet visi jūrmalnieki,” autobusu prezentācijas pasākumā sacīja Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs.

 

 “Jūrmala ir viena no pirmajām Latvijas pilsētām, kas izmantojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, ir spērusi nozīmīgu soli sabiedriskā transporta infrastruktūras uzlabošanā Jūrmalas pilsētā. ŠĪ projekta ietvaros JAS iegādāsies vēl divus, jaunus elektroautobusus,” sacīja SIA “Jūrmalas autobusu satiksme” valdes loceklis Zigmunds Pavlovskis.

 

14 “ISUZU CITIBUS” markas autobusus JAS iegādājies, piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda piešķirto līdzfinansējumu. Kopējās projekta izmaksas ir 3 100 000 eiro, no kurām ES KF līdzfinansējums ir 1 274 000 eiro un JAS ar “BlueOrange Bank” kredīta atbalstu – 1,95 milj. eiro.

 

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2019
PILSĒTAS KARTE