Kā pagatavot gardu un veselīgu maltīti par pieticīgiem līdzekļiem, kā un kāpēc mainīt ēšanas paradumus, lai ēdiens sniegtu dzīvības enerģiju un stiprinātu veselību, un kādas tautas receptes ieteicamas veselības uzturēšanai ziemā?

image

Jūrmalniekiem tiek piedāvātas nodarbības, kurās var apgūt veselīga uztura pamatprincipus, iemācīties pagatavot gardu, veselīgu un ekonomisku maltīti, kā arī uzzināt par imunitātes stiprināšanu un fizisko aktivitāšu nozīmi.

 

Visas nodarbības jūrmalnieki var apmeklēt bez maksas, finansējums tiek segts no Jūrmalas pilsētas Labklājības pārvaldes īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Jūrmalā” līdzekļiem.

 

Projekta mērķis ir uzlabot veselību veicinošo un slimību profilakses pakalpojumu pieejamību Jūrmalas pilsētā, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem. Projektā plānots iesaistīt vairāk nekā 5200 Jūrmalas iedzīvotāju, palielinot viņu izpratni par veselīga dzīvesveida nozīmi un veicinot paradumu maiņu veselības stiprināšanā un saglabāšanā.

 

Interešu grupas senioriem (54+)

Praktiskajās nodarbībās tiks sniegta informācija par to, kā un kāpēc mainīt ēšanas paradumus, lai ēdiens sniegtu dzīvības enerģiju un stiprinātu veselību, par uztura piramīdu un vecuma grupai atbilstošu uzturu – tauku, šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu saturu un kalorijām. Uztura speciālista vadībā kopīgi tiks gatavoti veselīgi ēdieni, daloties ar gardu un veselīgu maltīšu receptēm. Nodarbība notiks otrdien, 27. februārī, plkst. 11.00–13.00.

 

Praktiskās nodarbības bezdarbniekiem, trūcīgajiem un maznodrošinātajiem

Nodarbības paredzētas bezdarbniekiem un tiem jūrmalniekiem, kam piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss. Nodarbībās varēs uzzināt par to, kā dažādot ēdienu, lietojot arī garšvielas, lai bagātinātu ēdiena garšas un veicinātu gremošanu, iemācīties pagatavot gardu, veselīgu un ekonomisku maltīti, lietojot pārtikas pakās iekļautos produktus un sezonas dārzeņus un augļus.

Nodarbības: sestdien, 24. februārī, plkst. 9.30–13.30.

 

Veselības nodarbības senioriem (54+), cilvēkiem ar invaliditāti, bezdarbniekiem, trūcīgajiem vai maznodrošinātajiem un tiem, kuri pašreiz nestrādā

Nodarbību apmeklētājiem tiks sniegta informācija par veselīga dzīvesveida nozīmi, dzīvesveida paradumu maiņu, par imunitātes stiprināšanu un fiziskajām aktivitātēm. Nodarbību laikā pēc nepieciešamības tiks veikti svara un asinsspiediena mērījumi, lai noteiktu sirds veselības riska faktorus.

Nodarbības: 27. februārī plkst. 11.00–13.00 – tautas receptes veselības uzturēšanai ziemā.

 

Nodarbības notiek Latvijas Sarkanā Krusta sociālajā centrā “Kauguri” Kapteiņa Zolta ielā 121. Reģistrācija dalībai un plašāka informācija pa tālr. 67740124 vai Kapteiņa Zolta ielā 121, Kauguros.

 

Februārī turpināsies nūjošanas nodarbības

Svētdien, 25. februārī, atsākas jūrmalnieku iecienītās nūjošanas nodarbības. Nūjošana notiks ziemas periodā katru svētdienu; dalība – bez maksas.

Nodarbību laiks, sākot no 25. februāra:

  • Kauguros plkst. 10.00–11.30, tikšanās pie Kauguru glābšanas stacijas Kapteiņa Zolta ielas galā pie izejas uz pludmali;
  • Dubultos plkst. 12.30–14.00, tikšanās Baznīcas ielas galā pie izejas uz pludmali.

 

Kopējais finansējums projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Jūrmalā” īstenošanai līdz 2020. gada 18. aprīlim ir 586 435,00 eiro; projekta identifikācijas numurs 9.2.4.2/16/I/008.