Jūrmala aicina būt aktīviem un izmēģināt ko jaunu veselības un labsajūtas uzlabošanai. Rudenī Jūrmalā notiek bezmaksas nodarbības profesionālu treneru vadībā – nūjošana jūras krastā, skrituļslidošanas un ciguna nodarbības Majoru sporta laukumā, Groove deju nodarbības deju studijā. Ikviens var atrast sev tīkamāko veidu, kā sniegt ķermenim kustību prieku un izvēlēties veselīgāku dzīvesveidu arī rudenī.

image

Nogurums un aktivitāšu samazināšanās visbiežāk piemeklē gada tumšajos mēnešos – rudenī un ziemā, kad dienas kļūst īsākas, laiks – drēgns un pelēks. Krietni mazāk uzmanības šajā laikā tiek veltīts rūpēm par veselību. Tieši tādēļ rudens ir īstais brīdis, lai pārskatītu savu dzīvesveidu un meklētu iespējas, kā gūt enerģiju un uzmundrināt sevi. Jūrmala piedāvā izmantot bezmaksas iespējas sportiskām aktivitātēm rudenī.

 

Oktobra sestdienās un svētdienās plkst. 11.00–14.00 Majoru sporta laukumā (Rīgas ielā 1) gan pieaugušie, gan bērni tiek aicināti uz skrituļslidošanas nodarbībām profesionāla trenera vadībā. Brīvdienu pasākumu kuplinās animācijas seriāla “Simpsoni” varoņi, notiks radošās darbnīcas un izklaides bērniem.

 

Līdz 26. oktobrim otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.00 un oktobra sestdienās plkst. 9.30 Majoru sporta laukumā notiks arī ciguna nodarbības. Saulaino cigunu eiropiešiem adaptēja ārsts Igors Kudrjavcevs. Praktizējot cigunu, uzlabojas veselība, dzīves kvalitāte, cilvēks kļūst harmoniskāks un laimīgāks. Uz bezmaksas ciguna nodarbības Veselības mēneša laikā aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma un fiziskā sagatavotības līmeņa.

 

Spītējot rudenīgajiem laikapstākļiem, Jūrmalā turpinās arī nūjošanas nodarbības svaigā gaisā. Oktobra svētdienās plkst. 10.00 Kauguru pludmalē (Kapteiņa Zolta ielā 123) un plkst. 12.30 Dubultos (Baznīcas ielas galā) iespējams apgūt pareizas nūjošanas pamatus un izkustēties svaigā gaisā. Nūjošanas nodarbības ar nūjošanas tehnikas apmācību un maršrutu vadību ir paredzētas visu vecuma grupu un dažādas fiziskās sagatavotības līmeņa interesentiem. Nepieciešamības gadījumā tiek nodrošinātas arī nūjas.

 

Oktobrī labsajūtas un prieka gūšanai kustībā ikviens ir aicināts uz deju studiju "Jurmala dance center" (Strēlnieku prospekts 50/52), kur pirmdienās plkst. 19.00 notiek Groove deju nodarbības. Tas ir vidējas intensitātes treniņš, kura laikā tiek nodarbinātas visas muskuļu grupas. Nodarbība paredzēta visu vecumu dalībniekiem. The Groove ir vieglākā deju nodarbība, kādā jebkad ir būts. Dažādu stilu mūzikas pavadījumā izpildāmas vien divas, trīs kustības, kuras katrs pielāgo sev, savām sajūtām. Nav nepieciešama iepriekšēja deju pieredze, galvenais, kam ir nozīme, – jābūt patikai dejot!

 

Kā iepriekš ziņots, jau ceturto gadu Jūrmalā rudens tiek sagaidīts ar pasākuma ciklu, kas veltīts veselībai un labsajūtai. Jūrmala aicina uz teju 100 bezmaksas aktivitātēm, piedāvājot apmeklēt dažādas nodarbības, lekcijas un meistarklases par veselīgu dzīvesveidu, kā arī veselības profilaktiskās pārbaudes, veselību un labsajūtu uzlabojošas procedūras.

 

Labsajūtas un veselības uzlabošanai arī pilsētas uzņēmēji – spa, medicīnas, veselības uzlabošanas pakalpojumu sniedzēji un restorāni – visa rudens garumā ir sagatavojuši piedāvājumus, kas aicina jūrmalniekus un pilsētas viesus baudīt Labsajūtas rudeni Jūrmalā. Tie atrodami mājaslapā www.visitjurmala.lv. Sportiskas aktivitātes apkopotas sadaļā “Aktīvajiem” https://www.visitjurmala.lv/lv/ipasie-piedavajumi/aktivajiem/

 

Veselības mēneša programma [.pdf]