Jūrmalas pilsēta saņēmusi EDEN („European Destinations of Excellence” – Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi) Inovāciju balvu nominācijā „Gold winner” par vēsturisko tradīciju saglabāšanu un popularizēšanu.

Balva tika piešķirta 26. oktobrī Melīhā, Maltā, Eiropas Komisijas projekta „Eiropas izcilākie tūrisma galamērķi” („European Destinations of Excellence”) foruma laikā.

 

Nominācijā „Vēsturisko tradīciju saglabāšana un popularizēšana” Jūrmalas pilsētas domes Mārketinga un ārējo sakaru pārvaldes Tūrisma nodaļa konkursam pieteica pasākumu „Zivju kūpināšana Jūrmalas Brīvdabas muzejā”. Zivju kūpināšana Jūrmalas Brīvdabas muzejā notiek vasaras sezonā katru ceturtdienu, un tās mērķis ir sekmēt sabiedrības interesi par Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju senākās pamatnodarbes – zvejniecības – vēsturi. Ikvienam interesentam ir iespēja vērot izglītojošus zivju kūpināšanas amata demonstrējumus, iesaistīties zivju kūpināšanas sagatavošanas procesā un gatavās produkcijas degustēšanā. Tāpat Brīvdabas muzejā tiek svinētas dažādas gadskārtas, kad pilsētas iedzīvotāji un viesi var iepazīties ar tām raksturīgām tradīcijām un paražām.

 

Balva par uzvaru EDEN konkursā Jūrmalas pilsētai dod iespēju bez maksas reklamēties vairākos Eiropas Komisijas specializētajos interneta portālos un saņemt digitālo risinājumu ekspertu bezmaksas profesionālās apmācības, kas palīdzēs veiksmīgāk attīstīt digitālos tūrisma pakalpojumus Jūrmalā.

 

2010. gadā Jūrmalas pilsēta saņēma Eiropas izcilākā tūrisma galamērķa titulu nominācijā „Ūdens tūrisms”. 2014. gadā Jūrmala pirmo reizi saņēma EDEN Inovāciju balvu par trīs iesniegtajām idejām, no kurām divas bija saistītas ar veselības atjaunošanu: „EDEN Healthy Smoothie” no ogām un augļiem, kas sniedz veselībai nepieciešamos vitamīnus un palīdz dažādu slimību ārstēšanai, „BeautyEDEN” puķu paklāji un „SmartEDEN” saliekamattēlu spēle kā suvenīrs un nodarbe bērniem.