Sestdien, 25.aprīlī, Latvijā notiek ikgadējais vides sakopšanas pasākums "Lielā talka", kurā tradicionāli piedalās arī Jūrmala. Šogad mūsu pilsētā jau pieteiktas vairāk nekā  90 talkošanas vietas, kur plāno strādāt jūrmalnieki, sakopjot dzelzceļa malas, upju un jūras krastus, pludmales, Lielupes palieņu pļavas, atpūtas vietas, kā arī labiekārtojot savu dzīvesvietu apkārtni.

image

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Lielās talkas laikā iedzīvotāji aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus, piemēram, stādīt kokus, veidot puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus, lai prieks pašam un pārējiem.  

Jūrmalnieki aicināti izvēlēties savu talkošanas vietu no reģistrētajām vietām Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv/?page=594 vai pievienoties kādā pašvaldības organizētajām aktivitātēm - kāpu stiprināšanā Kaugurciema pludmalē vai veco Ķemeru jeb Liepmežu kapu sakopšanā.  

  • No plkst. 10:00 kārklu stādīšana Kaugurciema pludmalē

    kārklu stādīšana notiks Kaugurciema pludmalē (no Draudzības ielas gala virzienā uz Jaunķemeru pusi), lai mazinātu krasta eroziju un stiprinātu kāpas. Jūrmalas pilsētas domes Vides nodaļa sadarbībā ar Pilsētsaimniecības un labiekārtošanas nodaļu būs sarūpējusi stādāmo materiālu un sagatavojusi tranšejas stādu ievietošanai. Lūgums ņemt līdzi darba cimdus.

  • No plkst. 11:30 Liepmežu kapu sakopšana kopā ar Kristīgo draudžu padomi. Lūgums ņemt līdzi darba cimdus. Iespēju robežās inventārs būs sagādāts, bet iedzīvotāji aicināti ņemt līdzi arī savus grābekļus, zāģus vai cirvjus.

Talkas laikā pašvaldības Pilsētsaimniecības pārvaldes darbinieki iestādīs arī 1000 priedītes Druvciema meža vecajos degumos un Kaugurciema kāpās pašvaldības zemesgabalā Mencu ielā 5.

Ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem?

Ja talkojot atrodat izlietotas injekciju šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus, neaiztieciet tos! Par šādiem priekšmetiem informējiet talkas atbildīgo personu! Ja dabā vai pilsētas teritorijā gadās uziet mirušu dzīvnieku, neaiztieciet to, bet ziņojiet Slokas dzīvnieku patversmei pa tālruni 26134093. Savukārt, ja ieraugāt vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņojiet operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Kā ģērbties?

Talkas organizatori iesaka: noteikti lietojiet darba cimdus! Ieteicams vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm, kājās - slēgtus apavus ar cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets, galvā - cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs pasargās arī no ērcēm!

Dodoties talkot, noteikti ņemiet līdzi gan ģimenes locekļus, gan draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus un - pats svarīgākais - darba prieku!

Papildu informācija par Lielās talkas norisi Jūrmalā - Jūrmalas pilsētas domē vai pa tālr. 28337271, 67093897, 67093985. Vēršam uzmanību, ka pašvaldība atkritumu maisus savāks un izvedīs no tām vietām, par kurām būs informācija talkošanas vietu reģistrācijas lapā un pašvaldībā!