Vairāk viesu no Zviedrijas, Ukrainas un Vācijas
Publicēts: otrdiena, 3.decembris, 2019
Kategorija: Pašvaldība

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2019. gada 3. ceturksnī, no jūlija līdz septembrim, Jūrmalā uzņemti 11% no visiem ārvalstu viesiem.

image

 Jūrmala no visām Latvijas pilsētām joprojām bijusi otrs iecienītākais galamērķis ārvalstu tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas.

 

Jūrmalā kopējais tūristu skaits palielinājies par 4,4% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu. Latvijā kopumā šī gada 3. ceturksnī nakšņotāju skaits ir palielinājies par 0,5%, bet viesu pavadīto nakšu skaits – par 1,5%. 2019. gada deviņos mēnešos Jūrmalā ārvalstu tūristu skaits pieaudzis par 4,7%.

 

Joprojām lielākā tūristu plūsma bijusi gada siltākajos mēnešos – jūlijā un augustā. Lielāko apkalpoto viesu īpatsvaru Jūrmalā veido viesi no ārvalstīm – 83%, pārējo daļu veido vietējie ceļotāji (17%). Salīdzinot ar pagājušā gada vasaru, ievērojami pieaudzis tūristu skaits no Zviedrijas (+70,2%) un Ukrainas (+27,2%). Par 16,1% vairāk viesu bijis no Vācijas, audzis arī viesu skaits no Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Šī gada trešajā ceturksnī Jūrmalā vislielākais nakšņojumu skaita pieaugums ir no Zviedrijas, Norvēģijas, ASV, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas un Krievijas. Visilgāk uzturējušies ceļotāji no Baltkrievijas, Uzbekistānas un Izraēlas, tad seko viesi no Latvijas, Kazahstānas un Vācijas. Lielākais noslogojums vērojams kūrortviesnīcās un kūrorta rehabilitācijas centros un sanatorijās. Visvairāk ārvalstu tūristu šajos mēnešos Jūrmalā bijis no Krievijas (31,2%), Lietuvas (11,6%), Igaunijas (7,5%), Vācijas (5,5%) un Somijas (4,3%).

 

Iebraukšanas caurlaižu dati rāda, ka no šā gada 1. aprīļa līdz 30. septembrim Jūrmalas pilsētas viesi iegādājušies 1,167 miljonus vienreizējo iebraukšanas caurlaižu. Pieaudzis ilgtermiņa caurlaižu skaits – no 64 tūkstošiem 2018. gadā līdz 66 tūkstošiem šā gada caurlaižu sezonā.

 

“Statistikas dati rāda, ka visvairāk tūristu Jūrmalā nakšņojuši jūlijā, kad kūrortpilsētā naktsmītnēs viesi pavadījuši vidēji trīs diennaktis. To galvenokārt veicina kvalitatīvs kūrortārstniecības pakalpojumu piedāvājums rehabilitācijas centros un sanatorijās, tāpat pilsētā rīkotie lielie pasākumi – pilsētas svētki, koncerti un festivāli, sporta sacensības, kas piesaista daudz tūristu,” norāda Aleksandra Stramkale, Tūrisma informācijas centra vadītāja.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE