No oktobra par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā
Publicēts: piektdiena, 5.oktobris, 2018
Kategorija: Pašvaldība

Jūrmalas pašvaldība atgādina, ka oktobrī atsācies periods, kad par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā nav jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā. Bez maksas pilsētā iebraukt varēs līdz nākamā gada 1. aprīlim.

image

Šogad periodā no aprīļa līdz septembra beigām iegādāts 1,24 miljoni vienreizējo caurlaižu, tas ir, par 240 tūkstošiem vairāk nekā pērn. Ieņēmumi no caurlaižu iegādes bijuši 2,91 miljons eiro. Vislielākais caurlaižu skaits fiksēts jūlija nedēļas nogalēs, un rekordliels vienas dienas caurlaižu skaits bijis 22.jūlijā, kad iegādāti 15 tūkstoši vienas dienas caurlaižu.

 

Ik gadu ievērojami pieaug elektronisko caurlaižu iegāde, un divu gadu laikā elektronisko maksājumu skaits pieaudzis gandrīz četras reizes. Kopumā šīs sezonas laikā elektroniski iegādāts 39% caurlaižu. Karstajās vasaras brīvdienās elektronisko maksājumu īpatsvars bijis lielāks – gandrīz 50 procenti. Populārākais elektronisko maksājumu veids ir “Mobilly”.

 

Šī bija otrā sezona, kad ilgtermiņa caurlaides noformētas tikai elektroniskā veidā. Caurlaižu iegādes kontrole šogad bija pilnībā automatizēta – gan vienas dienas, gan ilgtermiņa caurlaižu esamība tika kontrolēta ar videotehniskajām ierīcēm. Sods par iebraukšanu īpaša režīma zonā bez caurlaides ir 50 eiro.  

 

Lai mazinātu rindas pie iebraukšanas maksas punktiem, šogad tika mainīta kārtība, dodot iespēju caurlaidi iegādāties arī pēc iebraukšanas pilsētā ar nosacījumu, ka par iebraukšanu obligāti jāsamaksā līdz plkst.23.59 iebraukšanas dienā. Tika paplašinātas elektronisko maksājumu iespējas – vienas dienas caurlaidi varēja iegādāties ne tikai ar “Mobilly” un “Riga Card” mobilo maksājumu starpniecību, bet arī pašvaldības tīmekļa vietnē visitjurmala.lv. Tāpat vairāki iebraukšanas maksas automāti izvietoti pilsētā, un nākamgad pilsētā plānots izvietot vēl vairākus automātus.

 

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996. gada. Nodeva par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā noteikta saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes 2017. gada 12. janvāra saistošajiem noteikumiem Nr. 1 “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā”.

 

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai.

 

Jaunākās ziņas
IESAKĀM APMEKLĒT
jūnijs 2019
PILSĒTAS KARTE