Jūrmalas pilsētas pašvaldība piedalās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizētajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Šajā konkursā svarīgs ir iedzīvotāju viedoklis, jo tas var palīdzēt pilsētai uzvarēt.

image

Balsot par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem ģimenēm var līdz 31.oktobrim jaunajā vietnē www.vietagimenei.lv. Lai sniegtu vērtējumu, ir nepieciešams reģistrēties ar savu Facebook vai Draugiem profilu vai e-pasta adresi. Aicinām balsot par Jūrmalu!

 

Jūrmalas pilsēta jūrmalnieku ģimenēm nodrošina plašu sociālo pakalpojumu un pabalstu klāstu, ar to var iepazīties bukletā “Saņem pašvaldības atbalstu" Buklets_Sanem_pasvaldibas_atbalstu.pdf 3.–6.lpp.

 

Lai noteiktu pašvaldības, kas nodrošina lielāko atbalstu, daudzveidīgākos un pieejamākos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, VARAM šogad pirmo reizi rīko konkursu „Ģimenei draudzīga pašvaldība”. Pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm vērtē gan konkursa komisija, balstoties uz pašvaldību iesniegto informāciju, gan ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuru viedoklis tiks ņemts vērā, izvēloties konkursa uzvarētājus.

 

Laikā no 2017. gada 2. oktobra līdz 31. oktobrim ikviens var novērtēt pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm dažādās jomās. Iedzīvotāji aicināti dalīties arī ar ierosinājumiem par to, kādu atbalstu ģimenes no pašvaldības vēl vēlas saņemt. To var ierakstīt balsojuma anketā.

 

Aktīvi balsojot, iedzīvotāji arī palīdzēs sev un savai pašvaldībai tikt pie jauna rotaļu laukuma. To, papildus VARAM balvai, iegūs kāda no tām četrām pašvaldībām, kas tiks atzītas par ģimenei draudzīgākajām, un kuras iedzīvotāju - balsotāju īpatsvars būs lielāks pret kopējo pašvaldības iedzīvotāju skaitu. Pašvaldībai tikai jāpiemeklē bērniem drošu un piemērotu vidi rotaļu laukuma ierīkošanai. Rotaļu laukumu dāvinās SIA “Jūrmalas Mežaparki”, kas kā ģimenes uzņēmumus augstu vērtē ģimeniskās vērtības sabiedrībā un savos produktos.

 

Tāpat katrs, kas sniegs vērtējumu kaut vai par vienu pašvaldību, piedalīsies izlozē, kurā katru nedēļu var laimēt dāvanu karti 50 eiro vērtībā ģimenes izklaidei un citas jaukas balvas. Piemēram, katru nedēļu izlozēs trīs mobilo sakaru operatora  laimīgām ģimenēm Amigo dāvātās mobilo tālruņu uzlādes baterijas un starptautiskās izstādes Baltic Beauty 2017 divas ieejas biļetes (katra 2 cilvēkiem), kas notiks 3.–5. novembrī Rīgā, Ķīpsalas hallē, kā arī trīs Rimi dāvanu kartes katru 10 eiro vērtībā.

 

Vietnē www.vietagimenei.lv atrodama informācija par pašvaldību sniegto atbalstu ģimenēm – ne tikai pabalstiem, sabiedrisko transportu skolēniem, ēdināšanu skolās, bet arī interešu izglītību, rotaļu laukumiem, pasākumiem ģimenēm pašvaldībās, ēku pieejamību un citām pašvaldību iniciatīvām ģimeņu atbalstam. Informācija tiek regulāri papildināta.