Eiropas Sporta pilsētu asociācija Jūrmalas pilsētu apbalvojusi ar titulu “Eiropas Sporta pilsēta 2017“. Sporta pilsētas statuss piešķirts, izvērtējot kūrortpilsētas sporta infrastruktūru, pieejamo sporta un veselīgu dzīvesveidu veicinošu pasākumu klāstu. 

image

Eiropas Sporta pilsētu asociācijas (ACES) prezidents Žans Frančesko Lupatelli titula pasniegšanas ceremonijā Briselē uzteica Jūrmalas plašo sporta pasākumu piedāvājumu un augsto sabiedrības iesaisti daudzveidīgās sporta aktivitātēs, kā arī pašvaldības paveikto veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšanā. Vērtējot pilsētas atbilstību Eiropas Sporta pilsētas titulam, būtiski kritēriji ir ne vien pilsētā esošā sporta infrastruktūra un tajā organizētās sporta sacensības, bet arī sabiedrības iesaistīšana dažāda veida sporta un veselību veicinošās aktivitātēs, kā arī aktīvi sportojošās iedzīvotāju daļas pieaugums.

 

“Jūrmalai jau vairāk nekā desmit gadus ir arī Veselīgas pilsētas statuss, un veselība ar sportu iet roku rokā mūsu pilsētā. Ik gadu Jūrmalā tiek organizēti vairāki simti dažāda mēroga sporta notikumu un pasākumu, iedzīvotājiem nodrošinām bezmaksas aktivitātes veselības veicināšanai, piemēram, nūjošanas, ciguna un jogas nodarbības,” saka Gatis Truksnis, Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs. “Eiropas Sporta pilsētas statusa piešķiršana ir augsts novērtējums sporta dzīvei Jūrmalā, un reizē arī pienākums. Būs jāstrādā, lai 2017.gadā, nesot šo titulu, sportisku aktivitāšu cienītāju mūsu pilsētā būtu arvien vairāk.”

 

Eiropas Sporta pilsētu asociācijas komisija septembra sākumā apmeklēja Jūrmalu, lai izvērtētu Jūrmalas pilsētas atbilstību Eiropas Sporta pilsētas titulam. Komisija iepazinās ar pilsētas sporta infrastruktūru, sporta un veselīgas dzīvesveida iespējām, aktivitātēm un procesiem pilsētā. Asociācijas pārstāvji atzinīgi novērtēja arī Jūrmalas pilsētas pieredzi un spēju uzņemt augsta līmeņa starptautiskas sacensības – Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) “Satellite” sacensības 2014.gadā, CEV “Masters” čempionātu 2015.gadā un CEV “Masters” sacensības gan sievietēm, gan vīriešiem 2016.gadā. Novērtēts arī pēdējo gadu ieguldījums sporta infrastruktūras attīstībā – šogad atklāta daudzfunkcionāla sporta zāle Kauguros, atjaunots Slokas stadions, izveidots Jūrmalas pludmales centrs vasaras pludmales sporta veidu attīstībai, kā arī plānots uzsākt jaunas sporta zāles būvniecību pie Lielupes pamatskolas.

 

Eiropas Sporta pilsētu asociācija ir bezpeļņas organizācija Briselē, kas kopš 2001. gada izvērtē un piešķir Eiropas sporta galvaspilsētu, pilsētu, kopienu un ciemu statusu. Sporta pilsētas titulu piešķir noteiktām prasībām atbilstošām pilsētām Eiropā, kurās ir no 25 000 līdz 500 000 iedzīvotāju. Tituls tiek piešķirts, novērtējot, ka sports uzlabo sabiedrības dzīves kvalitāti un fizisko un garīgo labsajūtu, kā arī vieno sabiedrību un dažādus sociālos slāņus.

 

Vairāk par ACES: www.aceseurope.eu.