Jūrmalas pilsētas muzeja kamīnzāles logos apskatāmas piecas apaļskulptūras no Jūrmalas pilsētas muzeja tēlniecības kolekcijas. Laikmetīgās tēlniecības darbu vienojošais motīvs ir sieviete. Izstāde skatāma līdz 13. martam.

image

Attēlā: Tēlnieces Intas Bergas pulētas bronzas skulptūra “Meitene” (2005).

 

Tēlniecības darbu izlase izstādē ataino sievietes mūža ritumu no radīšanas brīnuma līdz pēceksistences meklējumiem.

 

Tēlnieka un restauratora Genādija Stepanova alumīnija figūra “Asns” ievada tēmai veltīto ekspozīciju, tā attēlo radīšanas brīdi, personificē sievišķo enerģiju, kas virza visu dzīvo uz pasaules. Darbā nolasās kustība un dzīvīgums, tas izceļas ar vieglumu un rotaļīgumu. Materiālā un figūras dinamikā skulptūra sasaucas ar Olgas Šilovas darbu “Eņģelis”, kas noslēdz sievietes tēmai veltīto ekspozīciju.

 

Āra Smildzera apaļskulptūra “Meitene ar balonu” personificē bērnību. Smildzera darbus apvieno klasiskās tēlniecības pamatprincipi ar mūsdienīgām apstrādes metodēm un materiālu salikumiem. Izstādē redzamā ēteriskā, faktūrās bagātā figūra “Meitene ar balonu” tapusi 2004. gadā.

 

Tēlnieces Intas Bergas pulētas bronzas skulptūra “Meitene” personificē jaunības un pilnbrieda laiku. Aizrautīgums un vitalitāte ir kvalitātes, kas raksturo tēlnieces daiļradi. Apaļskulptūrā vērojams abu šo īpašību apvienojums ar sievietes intuīciju, kas dotajam darbam piešķir neatkārtojamu jūtīgumu un smalkumu.

 

Izstādes centrā ir Gļeba Panteļejeva darbs “Rudzupuķes” – fascinējošs sirmas māmuļas portretējums, kas skatītājos noraugās ar dzidrām rudzupuķu zilām acīm. Tēlnieks saka, ka katrā no viņa darbiem ir ietverts plašāks vispārinājums, kas aicina uz pārdomām par mūsu dzīves vērtībām, laicīguma un garīguma attiecībām.

Darbus izstādei izvēlējās muzeja mākslas krājuma glabātāja Jana Rāve.